Sıradaki içerik:

Yağ Yakıcı ve Metabolizma Hızlandırıcı Yiyecekler

e
sv

Waterproof Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Temizlenir?

512 okunma — 24 Mart 2018 15:05
Waterproof Suya Dayanıklı Rimel

Ağlamaya ve suya dayanıklı olan waterproof rimeller, temizlenme konusunda bir hayli sıkıntılıdır. Bu yüzden suya dayanıklı rimellerin temizlenmesinde de birçok farklı yöntem kullanılır. Gözlere zarar vermeden waterproof suya dayanıklı rimel nasıl temizlenir merak ediyorsanız işte size pratik ipuçları!

Göz Makyajı Temizleyiciler

Göz makyajını temizlemenin en pratik yolu, göz makyajı temizleme ürünleridir. Bu ürünler, hassas göz çevresine uygun bakımı gerçekleştirirken, göz makyajının da iyi biçimde çıkmasını sağlar.

Göz makyajında gereken ürünleri kullanabilmek için suya dayanıklı makyaj ürünlerini temizleyen birçok markanın makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri uyguladıktan sonra cildinizi temizleyerek nemlendiricinizi sürerek bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, makyaj temizlemek için oldukça ideal ve başarılı bir üründür. Bu ürünler doğal olduğu için güvenle kullanabilirsiniz. Kozmetik markalarda bulabileceğiniz bu ürün çeşitleriyle bir miktar pamuğa sürülecek olan yağla temizlik yapabilirsiniz.

Bebek Şampuanı

Hassas ve antialerjik olan bebe şampuanları da makyaj temizliği konusunda oldukça başarılıdır. Gözlerinizi temizlemek için etkili bir yöntem olan bu şampuanlarla, kolayca makyajınızdan arınabilirsiniz. Maskara gibi kalemler de suya dayanıklı makyaj temizliği için ideal ürünlerdir.

Zeytinyağı

Tüm kirpiklerinizi ovarak çıkarabileceğiniz zeytinyağıyla kolayca temizlenecek olan makyajınızı etkisiz hale getirebilirsiniz. Birçok farklı yağ kullanmak yerine tamamen doğal olan zeytinyağıyla suya dayanıklı rimelinizi kolayca çıkarabilirsiniz.

Badem Yağı

Jojoba yağı, badem ve su karıştırarak oluşturacağınız makyaj temizleme pamuğu ile kirpiklerin doğal olarak temizlenmesi mümkün olacaktır. Düzgün bir karışma sağlanması için iyice karıştırdıktan sonra pamuk yardımıyla makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Waterproof Rimellerin Zararları

Kirpikleri kuruttuğu ve zor temizlendiği için günlük kullanımda önerilmeyen suya dayanıklı rimel temizliği bilinçsiz yapıldığında kirpiklerin azalmasına neden olabiliyor. Kirpiklerin kırılması ve kopmasına neden olan bu ürünler, kaliteli markalardan yana tercih edilebilir. Özellikle sürekli makyaj yapanlar için bu ürünler ciddi zararlar verebilmektedir.

Rimelleri kullanırken 3 aydan fazla aynı ürünü kullanmamaya özen göstermeli, ayrıca farklı kişilerin ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Aksi halde  gözlerinizde ciddi alerjik reaksiyonlar söz konusu olabilir ve bu durum rimel ve diğer ürünleri sürmenizi de engelleyebilir.

Rimel Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kirpiklerinizin gür olması durumunda taraklı modelleri, ince olması durumunda ise diğer model fırçaları tercih edebilirsiniz. Rimel seçiminizde öncelikle kaliteli ürünleri tercih etmeniz göz sağlığınızın olumsuz etkilenmesini de önleyecektir. Bu yüzden önceliğiniz güvenilir bir marka olmalıdır.

Sonrasında ise istediğiniz makyaj stiline göre yapacağınız uygulamalarda kullanmak üzere farklı ürünler deneyebilirsiniz. Takma kirpiklerle daha etkileyici bakışlara sahip olabilir, günlük makyajınızda ise klasik rimeller kullanabilirsiniz. Suya dayanıklı rimeller için sürekli kullanım önerilmemektedir.

Rimel Nasıl Sürülür?

Öncelikle makyajı temiz bir cilde yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Bu yüzden cildinize uygun bir temizleyici kullanarak makyajınızı yapmadan evvel nemlendiricinizi kullanın. Sonrasında kirpiklerinizi içinde boya olmayan bir rimel fırçasıyla fırçalayın ve rimeli kirpiklerinizin uçlarından başlayarak hafifçe sürmeye başlayın.

Rimel kullananlar genelde birkaç kat sürmeyi tercih eder. Bu durumda yanınızda yedek ve boyasız bir maskara fırçasının bulunması halinde, rimelin topaklanma yapmasını önlemek için fırçayı makyaj temizleme suyuna batırarak kirpiklerinizdeki fazla boyayı alabilirsiniz.

Rimel kullanımı ve sonrasında rimeli mutlaka çıkarmayı ihmal etmemelisiniz. Makyaj temizleyicilerin yanı sıra, göz makyajı temizleyiciler kullanarak gözlerinizin daha sağlıklı olmasını ve olası alerjileri önleyebilirsiniz. Unutmayın bozulan rimeller, gözlerinizde yanmaya neden olur. Bu da alerjiler ve istenmeyen şişkinler nedeniyle yaşam kalitenizin olumsuz etkilenmesine neden olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.