Sıradaki içerik:

Yüksek Bel Pantolon Kimlere Yakışır?

e
sv

Kıl Tekniği İle Kaş Uygulaması

549 okunma — 25 Kasım 2017 23:02
kıl tekniği ile kaş

Microblading uygulaması, dilimizde bilinen adıyla kıl tekniği ile kaş dizaynı, kaş kontürü konusunda oldukça başarılı bir işlem olarak son dönemlere damgasını vuruyor. Eğer bir yerlerde duyduysanız ve anlamını tam olarak bilmiyorsanız, Microblading nedir, sorusunun yanıtını çok rahat bir şekilde kalıcı kaş dizaynı olarak verebiliriz.

Bu makalenin sonunda sizler için KadınGibi.com‘a özel kıl tekniği ile kaş (Microblading) işlemi için %35 indirim kodu paylaştık!

Kaşları seyrek olan ya da herhangi bir rahatsızlıktan ötürü dökülen bireyler, psikolojik olarak yıpranabiliyor. Aynı zamanda estetiğe önem veren çoğu kadın da kaşlarından duyduğu rahatsızlık nedeniyle psikolojik olarak problemler yaşayabiliyor. Neyse ki kaş dizaynı için artık kalıcı bir çözüm var; kıl tekniği ile kaş tasarımı.

Kıl Tekniği İle Kaş Yaptıranlar

Halk arasında kaş dövmesi olarak da bilinen uygulama, seyrek kaşlı ya da herhangi bir nedenden ötürü kaşsız olan bireylerde doğal bir görünüm sağlanarak zararsız bir şekilde uygulanabilmektedir. Literatürde kalıcı kaş kontürü olarak da bilinmekle beraber, orijinal ismi Microblading, Türkçe bilinen anlamı ise kıl tekniği ile kaş dizaynı olmaktadır.

Kıl tekniği ile kaş oluşturma ya da kaş tasarımı, temelde dövme sanatı ile aynı yapıya sahiptir; kaşlar doğal görünüme uygun bir şekilde çizilerek, kişinin var olan kaşları daha dolgun bir hale getirilir. Eğer işlem profesyonel ellerden geçiyorsa, kıl tekniği ile kaş yaptıranlar kesinlikle memnun olacaklardır.

Hiçbir zararı bulunmayan, lokal anestezi eşliğinden tamamen acısız olarak gerçekleştirilen Microblading işlemi sonrasında kaşlarınız oldukça doğal ve güzel bir görünüme sahip olabilir. Birçok ünlü de kıl tekniği ile kaş uygulaması ile kaş görünümlerini değiştirmektedir.

Zaten seyrek kaşlı bireylerin istedikleri kaş dizaynı için başka bir yöntem uygulayabilmesi şu an için mümkün görünmemektedir.

Kaş kıl tekniği ile yoğunlaştırılarak dilediğiniz görünüme kavuşturulabilir. Bu işlem, kaş dövmesi gerçekleştirilirken kaşların bölgedeki çıkış yönüne göre yapıldığı için, kişi tamamen dilediği doğal görünüme kavuşur.

Kıl Tekniği İle Kaş İşlemi Ne Kadar Kalıcı Olur?

Kaş kontürü kıl tekniği ile kaş tasarımı yaptıranlardan edinilen gözlemler ve uzmanların yaptığı araştırmalar göstermektedir ki, kıl tekniği ile kaş dizaynı uygulamasının en verimli kalıcılığı bir ya da bir buçuk yıl olmaktadır. İşlem, belirlenen süreden sonra tekrarlanmalıdır.

Microblading nedir, sorusunun yanıtını verdik ve kıl tekniği ile kaş işleminin ne kadar kalıcı olduğuyla alakalı bilgi aktardık. Peki seanslar nasıl yapılmaktadır? Kaç seansta işlem tamamlanacak? Hemen yanıtlayalım.

Kaş dövmesi yani Microblading uygulaması ortalama 2-3 seans sürmektedir. Ana seansta, kaş kontürü uygulaması gerçekleştirilir. İkinci seans kontrol amaçlıdır ve eğer gerekiyorsa rötuşlar gerçekleştirilir. Eğer uzman rötuşların ardından üçüncü bir seans belirlerse, son seansta da rötuş işlemleri yapılabilir ama bu çok nadir görülür.

Seansların artması kişinin yaşı, cinsiyeti, ten rengi gibi durumlara göre değişebilmektedir. Bu noktada kıl tekniği ile kaş kontürü işlemini gerçekleştiren uzmanınız en doğru bilgiyi sizlere verecektir.

Yine kıl tekniği ile kaş kontürü sonrası ne gibi işlemler yapmanız, hangi kremleri kullanmanız, nelerden hangi süre zarflarında uzak durmanız gerektiği de uzmanınız tarafından sizlere söylenecektir.

Kıl Tekniği Kaş Fiyatları – Microblading Fiyat

Elbette her uzman bu soruya, kendi bilgi ve becerisine, müşteri yoğunluğuna ya da ortaklık durumuna göre kendi yapacağı Microblading fiyat uygulamasıyla yanıt verecektir.

Bir güzellik merkezine bağlı çalışan uzman ile freelance (serbest) çalışan uzman arasında farklar olacaktır.

Bu noktada tercih edeceğiniz uzmanın yalnızca işlerine değil, aynı zamanda eğitimlerine ve çalıştığı yerlere de dikkat etmenizde fayda var.

Makalenin başında bahsetmiş olduğumuz indirim kodu aşağıdaki hizmetler için de geçerlidir;

  • Kişiye özel makyaj uygulama eğitimi,
  • Microblading uygulama eğitimi,
  • İpek kirpik uygulama eğitimi,
  • Kalıcı makyaj uygulama eğitimi,

Microblading (kıl tekniği ile kaş) uygulaması örnekleri;

Microblading Uygulaması, aşağıdaki indirim kodunu iletmeniz durumunda %35 indirimli gerçekleştirilecektir.

İndirim kodu: #KadınGibi

Aşağıdaki iletişim numarasına ulaştıktan sonra talep ettiğiniz işlemi söyleyip, Kadingibi.com‘u referans göstermeniz durumunda, kıl tekniği ile kaş uygulaması sizin için 1000 TL yerine 650 TL olarak işleme alınacaktır. Dilediğiniz gün ve saate İstanbul içi randevu almak için, aşağıdaki iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Microblading Uzmanı/Eğitmeni: Şennur Gülten

İletişim: 0532 613 92 64 – sennurgulten@gmail.com

İndirimden faydalanabilmek için Kadingibi.com’u referans olarak göstermeyi unutmayınız!

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.