Sıradaki içerik:

Lavantanın Faydaları ve Yan Etkileri

e
sv

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

meme büyütme ameliyatı

Birçok kadın için fiziksel detaylarda en önemli bölge göğüs bölgesidir. Emzirme görevini üstlenen göğüsler, aynı zamanda kadınsılığın da en büyük göstergesidir. Bu nedenle göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlar psikolojik olarak rahatsızlık duyabilmektedir. Her rahatsızlığın ya da eksiklik hissinin olduğu gibi, bu problemin de bir çözümü var; meme büyütme ameliyatı.

Bu yazımızda sizler için, meme büyütme ameliyatı nedir? Göğüs büyütme ameliyatı ardından yapılması gerekenler nelerdir? Sorularının yanıtlarını vereceğiz.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, silikon implante edilmesi ya da vücuda zararlı olmayan yağ enjeksiyonu ile göğüslerin, istenilen ölçülere büyütülmesi anlamına gelir.

Birçok kadın göğüslerinin ölçüsünden memnun olmadığı için meme büyütme ameliyatı olmayı düşünmektedir. Elbette her cerrahi operasyon gibi bu ameliyatta insanların aklında soru işaretleri bırakmaktadır; herhangi bir zarara yol açar mı ya da meme büyütme ameliyatı ardından çok zorluk çeker miyim?

Oldukça açık bir şekilde şunu diyebiliriz; konuya hakim, uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilen ameliyat, ileriye dönük problemler yaşama riskinizi minimuma indirecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

Hiç doğum yapmamış kadınlar, salt göğüs ölçülerini beğenmediği için yaptırabildiği gibi, yaşlanma ve doğum yapma gibi sebeplerden ötürü sarkan göğüsleri dikleştirmek ya da dolgunlaşmasını sağlamak isteyen kadınlar da meme büyütme ameliyatı olabilmektedir.

Fizik ölçüleri konusunda hassas olan kadınların, meme büyütme ameliyatı olarak diledikleri görünüme kavuşma oranı oldukça yüksektir. Ameliyat ile genel olarak, kalça, bel ve göğüs oranlarının doğru olması amaçlanmalıdır.

Doğum sonrası birçok kadının göğüslerinde küçülme ya da sarkma meydana gelir ve elbette bu durum kadınlarda rahatsızlık hissine yol açabilir. Meme büyütme ameliyatı, doğum yapmış kadınlar arasında oldukça popülerdir.

Bu ameliyat aynı zamanda göğüsler arasındaki büyüklük farklarını gidermek yani simetri yakalamak amacıyla da gerçekleştirilebilmektedir.

Meme kanseri sebebiyle alınan bir meme tekrar oluşturulabildiği gibi, doğuştan memesi olmayan kadınlar da göğüs büyütme ameliyatı ile bu problemden kurtulabilmektedir.

Göğüsler Günümüzün Güzellik Olgusu

Yüzyıllardır güzellik olgusu sürekli değişmektedir. Yirmi birinci yüzyılda güzellik olgusu, dolgun hatlara ve orantılı bir vücuda sahip olmak anlamına geliyor. Elbette bu durumda en çok dikkat çeken bölge, göğüsler oluyor.

Göğüsleri küçük olmayan kadınlar, göğüsleri küçük olan kadınlara oranla daha az şikayetçi olmaktadır. Rakamlar da bunu destekler nitelikte; meme küçültme ameliyatları, meme büyütme ameliyatları kadar fazla yapılmıyor..

Meme büyütme ameliyatı için doktor ile görüşüldüğünde, göğüs boyutları, boy-kilo endeksi, omuzlarının genişlik ölçüsü, göğüslerin sarkma oranları ve hastanın talepleri göz önünde bulundurulmalı ve öyle bir yol haritası çizilmelidir.

Yol haritası, yani ameliyat için gerekli özellikler düzgün bir şekilde ortaya çıkartılırsa, göğüslerin silikon olduğu kolay kolay anlaşılmayacaktır.

Ameliyat ortalama bir ya da iki saat içerisinde tamamlanmaktadır. Duruma göre hastanede istirahat etmeniz talep edilebilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası şişlik ve dolgunluk hissi oldukça normaldir. Bu problemleri en aza indirmek adına uzman hekiminizin önereceği sutyeni kullanabilirsiniz.

Kesil izleri genel olarak memenin altında olduğu ve zamanla yok denecek kadar az bir çizik kaldığı için bunu dert etmenize gerek yok. Çok nadir de olsa bazı hastalarda çok küçük kesi izleri kalsa da, iyileşme süreci oldukça hızlı olmaktadır.

Eğer küçük göğüslere sahipseniz ve bu durumdan şikayetçiyseniz, göğüs büyütme ameliyatı psikolojik olarak iyi hissetmenizi sağlayabilir. Zaman ilerledikçe tıp ve teknoloji de gelişiyor ve bu tarz ameliyatları oldukça kolay bir hale getiriyor.

Elbette her cerrahi operasyonda olduğu gibi, meme büyütme ameliyatı için de uzman bir cerrah ile görüşüp öyle karar vermenizi öneririz.

[irp][irp][irp]

Editör (474)

Kadınlara özel moda, stil, tarz, giyim, aksesuar, bakım, sağlık ve kadın - erkek ilişkileri hakkında öneriler sunan Kadın Yaşam Rehberi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

E-Posta Aboneliği!Bültene Kaydol İçeriklerden Anında Haberdar Ol !

Haftalık e-posta bültenimize abone olun ve en son içerikleri ve özel teklifleri asla kaçırmayın.