Sıradaki içerik:

Saç rengini açarak siyah saça sarı boya sürmek

e
sv

Rose Gold Saç Boyası ve Renkleri

1818 okunma — 01 Haziran 2017 02:04
Rose Gold Saç Renkleri

Sezonun en dikkat çekici ve trend saç renkleri arasında olan çikolata rose gold, Türkçe karşılığı ile altın gül saç rengini sizler için inceliyorum.

Rose gold saç rengini saçlarınıza uygulamanız için gerekli saç boyalarından ve rose gold hakkında bilmek isteyeceğiniz bazı püf noktalarından bahsedeceğim.

Yeni dönem saç renklerinin en belirgin özellikleri, çarpıcı, etkileyici ve şık görünümü bir arada barındıran farklı stillerden oluşuyor olmalarıdır. Aşırı sıra dışı renkleri her kadın cesaret edip uygulayamaz bu tip saç renkleri özellikle genç kadınlar için favori renkler konumundadır, fakat çikolata altın gül (rose gold) sıradışılığı ve etkileyiciliği bir arada bulundurduğundan birçok kadın tarafından tercih edilebilir bir renk haline gelmiştir.

Altın Gül Saç Rengi

Altın Gül Saç Rengi

Rose gold saç rengine ait örnek modeli inceleyerek saç renginin arkadan görünümü konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Sürekli ışıltılı ve parlak duruşu saçlara kendine has bir ahenk kattığı gibi çekiciliği ve kadınsallığı dışa vuran muhteşem renklerden biridir.

[mks_highlight color=”#ba235f”] #TAVSİYE ![/mks_highlight]  Tercih edeceğiniz saç rengine karar verdikten sonra, boya işlemini uygulamadan önce mutlaka saç boyama teknikleri konulu içeriğimizi inceleyiniz.

Rose gold saç boyası nasıl elde edilir ?

Altın gül yeni bir saç rengi olduğu için kuaförlerde veya internet üzerinde yeterli seviyede bilgi bulunmuyor. Bundan dolayı saç boyası ürünlerinin de hangisini kullanarak bu rengi elde edeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz.

Rose gold adıyla satılan saç boyalarının, tam olarak doğru renge dönüştürdüğünü henüz görmedim, sanırım henüz yeterli derecede stabil bir renk haline gelmedi. Birkaç boya karıştırma numarası ile istediğimiz tonlarda kalıcı bir rose gold saç rengi yapmamız mümkün !

Rose Gold Saç Boyası

Rose Gold Saç Boyası

[mks_highlight color=”#aa1fb6″] #İPUCU [/mks_highlight] Denenmiş ve başarılı olmuş yöntemlerden, jeans color magenta saç boyası ile jeans color violet saç boyasını elde edeceğiniz karışım ile rose gold (altın gül) rengini elde edebilirsiniz.

Genel olarak bakır – pembe karışımı bir ton olduğundan dolayı tercihlerinizde bu özelliğe dikkat etmenizi öneririm. Kahve tonundan yada platin renginden geçişlerde mevcut saç renginizi göz önünde bulundurarak karışım miktarını ayarlamalısınız. Uygulamadan önce saçlarınızı birkaç ton açmak ideal saç renginize ulaşmak için daha sağlıklı bir yol olacaktır.

[mks_highlight color=”#b61f38″] #DİKKAT[/mks_highlight]  ( Eğer aşırı koyu tonlarda saç rengine sahipseniz, bu karışımı uygulamadan önce saçlarınızı biraz açmalısınız. Saçları açma konusunda detaylı bilgi almak için: koyu renk saçları açma isimli yazımı okuyabilirsiniz.)

Kahve tonları ile birleştiğinde ayrı bir marjinal görsellik kazanan rose gold için kahve tonlarında ombre kullanabilir veya karışımınıza kahve – çikolata tonlarından da biraz ekleyebilirsiniz. Örnek görseli aşağıda paylaşıyorum,

Çikolata Rose Gold Saç Renkleri

Çikolata Rose Gold Saç Renkleri

Rose gold saç boyası numarası ve kodu

Şuan rose gold direk olarak tek başına saç boyası olarak satılmamaktadır. İnternet üzerinde farklı firmalardan bu isimde saç boyası ürünleri görebilirsiniz fakat aradığınız renge ulaşamazsınız. Görsellerde yer alan tüm modellerdeki rose gold saç rengi, saç boyalarının karışımlarından elde edilmiş bir renktir.

Altın Gül Saç Modelleri

Altın Gül Saç Modelleri

Altın gül saç rengi kimlere yakışır ?

Rose gold her saç kesimi ve modeli ile uyum sağlayan harika bir renktir, özellikle kısa saçlarda muazzam bir güzellik ortaya çıkarır. Esmer ve koyu tenli kadınlarda ekstra etkileyici göründüğü gibi birçok ten rengine uyum sağladığı için tercih oranları oldukça yüksektir.

Sizde saçlarınıza etkileyici bir değişiklik katmak ve sezonun trend saç renklerinden birini kullanarak farklılık yaratmak için rose gold saç rengini tercih edebilirsiniz. Şiddetle önerdiğim muhteşem bir saç rengidir.

Sezonun diğer trend saç renkleri konusunda bilgi almak isterseniz, saç renkleri konuma göz atabilirsiniz.

Diğer saç rengi incelemelerime aşağıdan ulaşabilirsiniz,

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Canan3 sene önce
  • Ben bu renge hastayım ama saçlarım çok koyu olduğu için boyama denemem tam bir fiyasko oldu saçlarım yandı belimin altına kadar saçlarım var ve bob kesim yapalım uzadıkça keselim düzelir yavaş yavaş diyor kuaför zaten benim saçım yavaş uzuyor yandı iyice yavaş olucak bu sebeple herkese sordum söylenen herşeyi denedim ama en sonunda canım arkadaşım doğal olan bir keratin bulmuş patentli olanından aldık saçlarım düzeldi düzgün bir şekilde boyattım artık boya yaptırmadan öncede kullanıyorum ki saçlarım güçlü ve sağlıklı olsun ve sorun yaşamıyım diye kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım hiç bu yüzden yazmak istedim bu renge benim gibi hayran olan ama yanma korkusu ile yapamayan varsa diye.

  • Sema4 sene önce
  • Kızıl sacdan bu rengi nasıl elde edebiliriz?