Sıradaki içerik:

Yok Daha Neler, Neler Dedirten 10 Trajikomik Olay :))

e
sv

Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir, Nasıl Olur?

avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kalça Büyütme Ameliyatı

Kalça büyütme protezleri kişinin gluteus maximus* ve gluteis medius** kaslarının az gelişmesi sonucunda kalça kısmının düz olmasına sebep olur. Bu kişilerde kalça arkaya doğru şişkin olmaz ve giyilen kıyafetlerde boşluğa sebep olur. Doğru implantı kullanarak kalça bölgesinde genişleme, şişkinlik, şekillenme ve yükselme elde edebilirsiniz. Kalça implantları silikon, içi jel dolu balon maddelerdir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir, Nasıl Olur?

Ameliyatta kuyruk sokumu üzerinden girilerek, silikonların en iyi görüntüyü sağlayacak bölgeye yerleştirilir.

Ameliyat sırasında kalçada 5-8 cm ebatlarında bir kesi açılır ve bu kesi içerisinden kalça kası yükseltilerek implantın yerleştirileceği cep açılır, implant yerleştirildikten ve simetri olarak eşitlik sağlandıktan sonra kesiler kapatılır ve bandajlama yapılır.

Kalça büyültme ameliyatları ortalama olarak 2-3 saat sürmektedir ve ameliyat sonrasında doktorlar hastanın durumuna göre 1-2 saatlik istirahat önermektedirler.

Ameliyat sonrasında hasta ilk bir kaç gün rahat olmayacaktır ve acı çekebilir, uygun ağrı kesiciler kullanılarak ağı dindirilebilir ancak kesinlikle hastanın yanında refakatçi bulunmalıdır. Hastanın psikolojik olarak yeni vücuduna alışması 6-8 ay sürebilir.

Popo Büyütme

Popo Büyütme

 

Kalçalar yürüme, oturma, uzanma vb. durumlarda ön planda bulunan bir organımız olduğu için ameliyat sonrası ve iyileşme süreci sancılı geçebilir.

Bu dönemde uygun ağrı kesiciler kullanılarak ağrı dindirilebilir, bu durum hastanın acı eşiğine göre 1-2 hafta sürebilir. Genelde  çok az şişlik ve morluk görülmektedir ayrıca kanama, enfeksiyon, sinir ve kas dokularında hasar olabilir ve implant kayması yaşanabilir.

Kalça Büyütme

Kalça Büyütme

Ameliyat öncesinde araştırma yapılması çok önemlidir. Hastane, doktor seçimine dikkat edilmelidir. Her doktor bu ameliyatı sık sık uygulamamaktadır ve cerrah seçimi yaparken  bu dalda gelişim sağlamış cerrahları seçmek, uygun implantı kullanmak ameliyat sonrası oluşabilecek endükasyonların risklerini en aza indirmektedir.

Kalça Büyütmek Için

Kalça Büyütmek Için

Kalça büyültme ameliyatında en önemli konu enfeksiyon tehlikesidir. Kalça bölgesi durumundan dolayı vücudun en çabuk enfeksiyon kapabilecek bölgesidir. Doktorunuzun tecrübeli olması çok önemlidir çünkü herhangi bir iltihap, enfeksiyon durumunda implantların acilen çıkarılması gerekebilir. Tekrarlanan ameliyatlar şekil bozukluklarına ve yara izlerine yol açabilir.

Gluteus tıpta kaba eti oluşturan kasların ismidir. gluteus maximus kalçanın kürek kemikleri etrafında bulunan kasları, gluteus medius ise kalçanın dış kısma bakan ve şişkinliğin oluşmasını sağlayan kaslardır.

Editör (473)

Kadınlara özel moda, stil, tarz, giyim, aksesuar, bakım, sağlık ve kadın - erkek ilişkileri hakkında öneriler sunan Kadın Yaşam Rehberi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

E-Posta Aboneliği!Bültene Kaydol İçeriklerden Anında Haberdar Ol !

Haftalık e-posta bültenimize abone olun ve en son içerikleri ve özel teklifleri asla kaçırmayın.