Sıradaki içerik:

Cemal Süreya Soyadındaki “Y” Harfini Neden Çıkarttı!

e
sv

Yeni Sezon Ofis Modası 2019 Genellemeleri

353 okunma — 16 Haziran 2019 13:40
ofis modası

Ofisinizin dekoru işiniz için etkileyici bir etkiye sahip olabilir. Ofisinizi dekorasyonu, çalışanların verimliliğini doğrudan etkilemektedir.

Ofisinize şık bir makyaj kazandırmak, şirketinizin ziyaretçiler tarafından(özellikle potansiyel iş ortakları veya iş adayları) tarafından işin verimliliğini önemli ölçüde etkileyecektir.

İlk izlenim her zaman çok önemlidir.

Bir insanın çevre ortamı da üretkenliğini doğrudan etkilemektedir.

Yeni Sezon Ofis Modası 2019 Genellemeleri

Bugün sizlere 2019 Ofis Modası hakkında bilgi vereceğiz.

Her Şey Yerli Yerinde!

Ofisinizde yer alan klasörlere, dosyalama sistemlerine, masa düzenleyicilere, kutulara, kağıt yığınlarını engelleyecek herhangi bir eşyaya yatırım yapın. Bu işlem ofisinizdeki karışıklığı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda doğru dökümanı aramak için de size kolaylık sağlayacaktır.

Ofisteki düzen aynı zamanda, çalışanlarınızın da düzenli olmasını ve daha az stresli hissetmesini sağlayacaktır. İş yerinde çalışanlarınızın sevdikleri renkleri seçmelerine izin vererek onların daha verimli çalışmasına öncülük ettiğiniz gibi aynı zamanda çalışanlarınızın takdirini de alabilirsiniz. Bir iş yerinde en önemli unsur hiç şüphesiz ki çalışanın verimliliğidir. Eğer çalışanlar verimli bir şekilde çalışırsa ofisteki başarı da artacaktır.

Ofis Dekorasyonu

Ofis Dekorasyonunda Gerekenler

Dinlenmek Şart

Ofiste bir mutfak ya da salon olmasa bile personeliniz için güzel bir mola odası oluşturmak verimliliği artıracaktır. Yapılan araştırmalar sonucu, çalışanlara tamamen çalışmalarından ve masalarından uzakta ara sıra mola vermelerinin genel üretkenliği çarpıcı bir biçimde artırdığı defalarca ortaya çıkmıştır.

Birçok ofis, çalışanlarını masalarından uzaklaştırmaya teşvik etmek için onlara öğle yemeği saati kurmaktadır Bu saat çalışanlarınıza çalışmaktan mola vermesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda günlük performanslarını da iyileştirecektir. Çalışanların uzun zamanda tükenmelerini engellediği gibi, ciro kaybını da engelleyecektir. .

Verimlilik İçin Yeşil Işık Yakın!

Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucu, çalışanların çalışma masasında bir canlı bitki bulunması, üretkenliği ve bilişsel bilgiyi artırdığı keşfedilmiştir. Daha az ölçülebilir ölçekte, araştırmalar bitkilerin varlığının ofis çalışanları arasında mutluluğun artmasına yol açtığını da ortaya koydu.

dekorasyon

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Sulu meyveler gibi bakımı kolay bitkileri masanıza eklemeyi deneyin. İç mekan için en iyi ve en çok tercih edilen bitkilerden biri kaktüs ve küçük kauçuklar olmaktadır. Az su isteyen bu bitkiler sizlerin verimliliğini de artıracaktır.

Kişisel Dokunuşlar

Ofisteki her şeyin yerini siz belirlemeyin. Çalışanlarınızı masalarını sevdikleri şeylerle şekillendirmeye teşvik edin. Bu esnada harcana bir miktar para, ofisin bütçesinden karşılanmalıdır. Çalışanlarınızın kişisel dokunuşlar yapmasına izin verdiğiniz takdirde çalışanların mutluluğu, verimliliği ve daha az işe gelmemesi söz konusu olduğunda, çalışanlarınızla uzun bir yol kat edeceksinizdir.

Çalışanların masa gereçleri almaları için onlara mutlaka ek bir ücret verin. Şık lambalar, kalem tutucular, kahve fincanları, bitkiler, masaların şıklığına katkı sağladığı gibi tüm ofisin de harika görünmesini sağlayacaktır. Siz de kişisel dokunuşlarınızı eklemeyi unutmayın. Patronunuzu kırmamak için da şirket logosunu masanızdan eksik etmeyin.

Hayal Panosu

ofis ücreti

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

2019 ofis modası arasında şuan en önemli unsur hayal panosuna sahip olmaktır. Bu bir beyaz tahta, mantar tahta veya duvarın özel bir bölümü olabilir. Duvarda oluşturmuş olduğunuz bu kısım, siz çalışanların motivasyonunu artırdığı gibi, şirketin geleceği, hayalleri, hedefleri, umutları ve dileklerinden bahsedilecektir. Bu durum çalışanlarınızın düşünceleri hakkında fikir edinmenin en harika yoludur.

Herkesin zihnini okuyamadığımız için, çalışanlarımızın fikir ve düşüncelerini bu yolla öğrenebiliriz. Aynı zamanda bu hayal panosu, ofis çalışanlarına her gün ilham kaynağı olacaktır. Sadece yazı için hayal panosu değil de aynı zamanda mutlu anları gözler önünde tutacağınız bir resim panosu daha oluşturmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Her zaman mutlu anlarınız gözünüzün önünde olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.