Sıradaki içerik:

Menopoz Belirtileri Nelerdir ?

e
sv

Cinsel Yaşamda Mutluluğun Formülü

321 okunma — 03 Eylül 2019 10:12
cinsel yaşamda mutluluk

Cinsel yaşam ilişki için oldukça önemli bir şey. Günümüzde çiftler bunun farkındalar ve çeşitli yollar arayarak ilişkilerini sürekli canlı tutmaya çalışıyorlar. Kimisine uçuk gelecek bu düşünceler yaşadığımız zamanın ve günümüz dünyasının getirileri arasında yer alıyor.

Erkek ve kadının birleştiği cinsel ilişki bir ilişkinin mutluluğunda sadakat ve güvenden sonra üçüncü sırayı yer alıyor. Bu üçlünün iyi bir şekilde sağlanabilmesi bir ilişki için mutluluğu ortaya çıkarmaya yeterli.

Cinsel Yaşamda Mutluluğun Formülü

Peki cinsel yaşamı nasıl kontrol ederek mutluluğa açılan kapıyı aralayabileceğiz diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Cinsel yaşamda mutluluğun formülü karşılıklı anlayıştan geçiyor. Yani çiftlerin karşılıklı saygısından diyebiliriz. Bir insan gün içinde birçok aktivite yapıyor ve hayatının çeşitli gerekliliklerini yerine getiriyor.

Bu zaman dilimi içinde çeşitli olaylarla psikolojik bir takım etkilere kapılıyor. Yaşadığı olumsuz bir olayla mutsuz olmak, sevindirici bir haberle mutlu olmak bunlara örnek gösterilebilir. Tüm bu psikolojik etkiler eve geldiğinde cinsel hayata bakış açısı için bir handikap olabilir.

Öncelikle bunu kabullenmek gerekiyor cinsel yaşamda. Karşı tarafın istekleri, olumsuz oluşu, düşünceleri ve yaptıkları kesinlikle küçümsenmemeli ve yok sayılmamalıdır. Örneğin ilişkilerde en çok rastlanan sorunlardan biri partnerin istenilen pozisyona uyum sağlamaması.

Fakat bu kişisel bir tercih olarak karşılanması gereken bir durumdur. Eğer partnerinizi bir şey için zorlarsanız bu onda cinsel yaşama olan olumsuz bakışı harekete geçirerek zamanla normal ilişkinizi zedeleyecek bir noktaya erişecektir. Aynı zamanda kişisel olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur hijyen.

Vücudunuz ne kadar temiz olursa cinsel ilişki sırasında karşı tarafla o kadar iyi etkileşiminiz olur. Eğer hijyene önem göstermezseniz buda ilişkinize hasar verebilir ve bir sorunun başlangıcı olarak karşınıza çıkabilir.

Mutlu bir cinsel yaşamla beraber ilişkinizin seviyesini arttırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken üç ana konuya değindik. Bunlar dışında ısrarcı olmamanız, küçük sürprizlerle partnerinizi mutlu etmeniz ve ona kendini iyi hissetmesini sağlamanız bu raddede işinizi kolaylaştıracaktır.

Örneğin cinsel yaşama bir renk katmak için hafta sonu güzel bir hotel’de yer ayırtıp bir tatil planıyla farklı yerlerde farklı hazlar deneyebilirsiniz. Bu kadın için oldukça mutluluk verici bir sürpriz olacakken bunu ona bir seçim gibi sunmak onu ilişkiden soğutabilir.

[irp posts=”1579″ name=”Erkekleri Kadınlardan Soğutan Şeyler”]

[irp posts=”991″ name=”Düzenli Cinsel Yaşam Hakkında”]

[irp posts=”4431″ name=”Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden!”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.