Sıradaki içerik:

Boyun Ağrıları İçin Krem Önerisi!

e
sv

Boyun Ağrıları İçin Krem Önerisi!

avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Boyun Ağrısı Sebepleri arasında, Uzun süre yanlış pozisyonda oturmak, boynu desteklemeyen bir şekilde uzanmak, yatakta başı desteklemeyen alçak veya yüksek yastık kullanmak, stres yapmak, boyun bölgesinin soğuk alması, boyun kısmını zorlayan egzersizler yapmak boyun tutulmalarına ve ağrılara sebep olur. Bu tür ağrılarda evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri vardır. Ancak boynunuz bir kaza sonrasında düzenli olarak ağrıyorsa doktora görünmenizde fayda vardır.

Boyun Ağrılarına İyi Gelen Uygulamalar

Boyun Ağrıları İçin Kremler

Flexo Sprey- ağrının olduğu bölgeye spreyden biraz sıkılır.

Ancak spreyde kortizon olduğu için çok fazla sıkılması önerilmez.

Çok az bir miktar sıkın etkisini hemen hissedeceksiniz.

Boyun Ağrısı Nasıl Geçer

Boyun Ağrısı Nasıl Geçer

Volteren krem- ağrının olduğu bölgeye yedirilerek sürülür. Krem iyice yedirildikten sonra sargı bezi vb. bezlerle sarılır. Krem belirli aralıklarla sürülmelidir, kısa sürede etkisini gösterir.

bu şekilde ağrı bölgesinde kullanılıcak bir çok çeşit krem vardır. Ancak bir başkasına iyi gelen krem size iyi gelmeme durumu olabilir, en etkili tedavi için doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Boyun Tutulması Nasıl Önlenir

Boyun Ağrısı Sorunu

Boyun Ağrısı Sorunu

Boyun ağrılarını engellemek için öncelikle duruşunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Oturma veya yürüme aktiviteleri sırasında başın öne eğik olması boyna fazla yük binmesine sebep olur ve bu durum tutulma ve ağrıların oluşmasını sağlayabilir. Yürürken omuzlarınız ve sırtınız dik olmalıdır, boynunuz en fazla ayak uçlarınızı görecek şekilde eğik olabilir.

Masa başında çalışanlar için uzun süre aynı pozisyonda oturmak bir süre sonra vücudun yorularak öne doğru eğilmesine sebep olur bu durum omurganızda hasar oluşturur ve kamburlaşmayla sonuçlanır.

Bunu engellemek için her 40-50 dakikada bir 4-5 dakika yürümek egzersiz yapmak vücudunuzun sağlığını korumasını sağlar. Sağlığınızı korumanız için çok zor bir şey yapmanıza gerek yok zaman zaman yapacağınız bir kaç dakikalık yürüyüşler sağlığınızı korumanıza ve ağrıyı engellemenize yarar.

Boyun Ağrısı Için Krem

Boyun Ağrısı Için Krem

Yastığınız yumuşak veya çok yüksek olmamalıdır, bu şekilde yastıklar kullanmak boynun normal duruşunu değiştirmenize yol açar ve bu durum boyuna çok fazla yük binmesine sebep olarak ağrılar oluşturur. Bunu engellemek için ergonomik yastıklar alabilirsiniz.

Ağır yükler taşırken yükün tek elinize binmesine engel olun mümkünse iki elinize eşit şekilde dağıtmaya çalışın, sadece bu önerilere kulak vererek boyun ağrılarını engelleyebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.