Sıradaki içerik:

Birbirinden Özel Tahinli Kek Tarifleri!

e
sv

Uzaktan İlişki Yürür mü? Nasıl Olur?

403 okunma — 08 Mayıs 2020 01:00
uzaktan ilişki nasıl yönetilir

Yaşam düz bir çizgi değil. Ünlü ihtiyaçlar hiyerarşisinde de ifade edildiği gibi bir piramit içinde insanlar son derece önemli gereksinimleri var. İşte bunlardan bir tanesi de sevilme, beğenilme gibi duygusal beklentileri. Nitekim uzmanlar özellikle çocukluktan itibaren bu konuda yeterli düzeyde gereksinimi karşılanamayan insanların ileride son derece mutsuz, çevreye duyarsız ve ruhsal açıdan çok daha az sağlıklı olduğunu ifade ediyorlar. Aşk, ilişki gibi kavramlar da bu noktada ayrı bir önem kazanıyor.

Uzaktan İlişkinin Püf Noktaları Nelerdir?

Kimse yalnız yaşayabilecek kadar güçlü değil. O yüzden aşk insanın yaşamında son derece önemli olan bir olgu.

İnsan yaşamı göğüsleyeceği, seveceği, birlikte mutlu olacağı, güne onunla uyanacağı birisini istiyor ama bu kimi zaman sorunlu bir hale gelebiliyor.

Zira insanın yaşamında birisi olsa bile ilişkiyi  uzaktan uzağa yürütmek durumunda kalıyorlar. Uzaktan ilişki bazen kısa süreli, bazen uzun süreli olabiliyor.

Her ne nasıl olursa olsun yakında iken bile bir ilişkiyi yürütmek kimi zaman zor iken, uzaktan olunca yürütmek çok daha zor olabiliyor.

Yine de eğer arada sevgi varsa, güçlü bir aşk varsa, işin aşağıda belirtilen püf noktalarına dikkat edilir ise uzaktan ilişki yürütmek zor olmaktan çıkıyor ve hatta kimi zaman tutkuyu çok daha güçlü bir hale getirebiliyor.

Tam da bu nokta da ünlü düşünür Şems Tebrizi’nin sözlerine de kulak vermek gerekiyor:  ” Dediler ki gözden uzak olan, gönülden de ırak olur. Dedim ki gönüle bir kere giren gözden ırak olursa ne olur”

uzaktan ilişki nasıl yönetilir

uzaktan ilişki nasıl yönetilir?

İlişkiyi Kategorize Etmemek

İlişki noktasında en dikkat edilmesi gereken hususların başında tam olarak bu konu geliyor. Her ilişkinin kendi içinde bir doğası, bir matematiği var. Her ilişki kendi içinde özel ve farklı. O yüzden yaşanan uzaktan ilişki mevcut gerçekliği ile kabul edilmeli ve ona uygun bir biçimde davranılmalıdır.

Asıl Olan Güven

Güven dünyanın en önemli olgularından bir tanesi. İnsan kimi zaman yanında olan insana bile tam olarak güvenemez iken uzakta olan birine güven konusunda doğal olarak sorular, sorunlar yaşayabilir. Burada yapılması gereken şey bunu paranoyak bir hale getirmeden, şizofrenin düşünce tarzına getirmeden ilişkiyi yürütebilmektir. Çok zor olabilir ama sonuçta güvenmekten başka çareniz olmadığı gerçeğini de unutmamalısınız. Hem sevmek biraz da güvenmektir. Güven yoksa ilişki açısından ciddi bir sorun vardır.

Ana İletişimi Asla Koparmayın

Uzaktan ilişki noktasında belki de en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında gelen olgu tam olarak bu. Birbirinizin neler yaptığı konusunda haberdar olun. Yaşamlarımızı birbirinden koparmayın. Günlük olarak birbirinize neler yaptığınız konusunda bilgiler verin. Bir diğer deyişle yaşamı yine bir biçimi ile paylaşmaya devam edin.

Duygularınızı Ona Sık Sık Dile Getirin

Çok da sık boğaz etmeden, gözüne vurmadan, onu sevdiğinizi, bu ilişki tarzından şikayetçi olmadığınızı, onu özlediğiniz, sevdiğinizi dile getirin. Fırsat buldukça da birbirinizin yanına gidin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.