Sıradaki içerik:

Kıl Tekniği İle Kaş Uygulaması

e
sv

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

293 okunma — 29 Kasım 2017 20:33
göz kapağı estetiği

Kırklı yaşlarınıza yaklaştınız mı? Ya da erkenden göz kapaklarınızda sarkma, göz altlarınızda torbalanma, kırışıklık mı oluşuyor? Merak etmeyin, sizin gibi binlerce insan var… Bu durumun psikolojik olarak tahribe yok açabildiği uzmanlar tarafından lanse edilse de artık bir çözümü var; göz kapağı estetiği.

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Gelin bu makalemizde göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır? Göz kapağı estetiği nedir? Gibi soruların yanıtlarını beraber arayalım.

Ayrıca Kıl Tekniği İle Kaş başlıklı makalemizi okuyarak doğal ve dolgun kaşlara sahip olmak için gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Üst ve alt göz kapaklarında bulunan fazlalık kas ve dokuların alınması ve destek bölgelerin daha gergin hale getirilmesi işlemine, göz kapağı estetiği denir. Yapılan göz kapağı ameliyatı sonucunda kişi, eskisinden daha az yorgun bir görünüme sahip olurken, aynı zamanda genç bir görünüme de sahip olur.

Teknoloji ve tıp biliminin gelişimiyle beraber göz kapağı estetiği de diğer birçok estetik ameliyatı gibi risksiz bir şekilde yapılabiliyor. Başarı oranı en yüksek olan estetik ameliyatları konusunda başı çeken göz kapağı estetiği ameliyatı, iyileşme sürecinin de en hızlı olduğu bölgede rahatlıkla uygulanabiliyor.

Elbette her operasyonda olduğu gibi, bu operasyonda da uzman bir cerraha danışman oldukça faydalı. Bazı durumlarda kaşları normalden daha düşük olan bireyler göz kapağı ameliyatı olmak adına cerrahlarla görüştüğünde, cerrahlar, kaş kaldırma ameliyatı ile problemin ortadan kalkabileceğini söyleyebiliyor. Bu durumda göz kapağı estetiği yerine, kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirerek amacınıza ulaşabiliyorsunuz.

Yukarıdaki öneriye uymak önem arz ediyor. Zira ısrarla göz kapağı estetiği olmak ister ve nihayetinde olursanız, zamanla daha da düşecek olan kaşlar hem yapılmış olan estetiği kötü yönde etkileyecek hem de düzeltilmesi daha zor olan bir kaş yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı ile ilgili bilmeniz gereken her şey.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Süreci

Her ne kadar basit bir operasyon olsa da, göz bölgesinde gerçekleştirildiği için insan biraz tedirgin olabiliyor. Ama bu kadar küçük bir cerrahi operasyon için narkoz almak gereksizdir.

Bu sebepten ötürü göz kapağı ameliyatı öncesi ilk olarak sakinleştirici uygulaması ve ardından lokal anestezi ile uyuşturma işlemi yapılıyor. Hiçbir acı hissetmez ama uyanık olursunuz. Fakat tercihiniz genel anestezi yönündeyse, uzman cerrahınıza bu isteğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Ortalama bir buçuk ya da iki saat süren göz kapağı estetiği ameliyatı, göz kapaklarında yer alan doğal çizgiler üzerinden, alt göz kapaklarında ise kirpik diplerinden kesilerek fazla yağ, kas ve deri dokularının alınması suretiyle tamamlanır.

Göz Kapağı Ameliyatı İyileşme Süreci

Her cerrahi operasyonun ardından bir takım ameliyat sızlamaları, şişmeleri, kızarma ve morarma olur. Bu etkiler göz kapağı ameliyatı ardından bir iki gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Elbette etkileri en aza indirmek amacıyla buz kompresi yapabilirsiniz.

Bu süreçte doktorunuz mikrobu önlemek amacıyla bazı ilaçlar ve göz kurumasını gidermek amacıyla da bazı damlalar verecektir. Verilen ilaçları muhakkak kullanmanızı öneririz.

Göz kapağı estetiği nihayetinde cerrahi bir operasyon olduğu için bir hafta kadar istirahat etmeniz, rüzgardan, güneş ışıklarından, aşırı aydınlatılmış odalardan biraz uzak kalmanız önerilir. Ortalama bir haftanın sonunda dikişler alındığında, hekim tavsiyesiyle sosyal yaşantınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

En çok merak edilen konulardan birisi de, göz kapağı ameliyatı sonrası iz kalıp kalmayacağı oluyor. Bu noktada merak etmenize gerek yok; özellikle doğal çizgiler üzerinden yapılan kesim işlemleri nedeniyle farkındalık minimum olacak ve birkaç ay içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır.

İlk başlarda kızarma ya da iyileşme sürecindeki değişiklikler kesik izlerinin belli olmasına neden olsa da, göz kapağı estetiği genel olarak izlerin tamamen kaybolduğu ya da fark edilmediği nadir cerrahi operasyonlardan bir tanesidir.

Eğer sizler de göz kapaklarınızın yorgun görünümünden, lekelerinden ya da sürekli şiş görünmesinden memnun değilseniz, çareyi göz kapağı estetiği yoluyla daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmakta bulabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği fiyatları her muayenehaneye, hastaneye ve her cerraha göre değişmektedir. Bu noktada net bir yanıt vermek sizleri yanılgıya sürükleyebilir. Fakat yalnızca ucuz diye içinize sinmeyen bir yerde ameliyat olmanızı kesinlikle önermiyoruz. Çünkü söz konusu sağlık olduğunda, geri dönülmez bir problemle karşı karşıya kalmanızı istemeyiz.

Umuyoruz ki göz kapağı estetiği, göz kapağı ameliyatı konusunda sizlerle paylaştıklarımız merakınızı gidermiş ve bu konuda daha bilinçli olmanızı sağlamıştır.

Ayrıca bakınız: Göz Altı Morluklarından Kurtulmak

[irp posts=”4515″ name=”Göz Altı Morluklarından Kurtulmak”]

[irp posts=”638″ name=”Göz Altı Torbalarından Kurtulma ?”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.