Sıradaki içerik:

Mobbing Nedir? İş Yerinde Mobbing Psikolojisi

e
sv

Yüz Yıkama Jellerinin Cilt Sağlığı İçin Önemi

217 okunma — 02 Mayıs 2019 15:14
yüz temizliği ve bakımı

Temizlik, hayatımızda her zaman önemli bir yer tutuyor. Genellikle, yıkanmakla eş değer tuttuğumuz temizlik işlemi bölge bölge yapılmalıdır. Cildimiz hem en değer verdiğimiz hem de hiç ilgilenmediğimiz yegâne yerimizdir. İşin özü, en çok ilgilenmemiz gereken yerimiz olan cildimize ne kadar iyi bakarsak o kadar sağlıklı bir cilde sahip oluruz.

Cildimizin Sağlığı için Yüz Yıkama Jelleri

Cilt, dışarıdan gelecek kir ve toza karşı en çok yıpranan organımızdır. Bu yüzden sıklıkla gözümüz üzerinde olmalıdır. Yüzümüz en çabuk deforme olan bölgemizdir.

Yıkama jelleri, tonikler, temizleme sütleri, yıkama yağları, mendilleri, spreyleri ve sonrasında cilt tipine, yaşa göre yapılan gece ve gündüz bakımlarını kadın erkek fark etmeksizin yapmalıdır.

Gün içerisinde yaşadığımız yoğun tempodan en çabuk yorulan ve yorulmaya bağlı olarak yıpranan bölgemiz yüzümüzdür. Makyaj yaptığımız cildimiz gün boyu cildimizi nefessiz bıraktığı için gün sonunda ilk yapmamız gereken, makyajımızı çıkarmak olmalıdır.

Eve gelince ilk yaptığım için makyajımı çıkarmak ve sonrasında cilt tipime uygun ürünler ile cildimi temizlemektir. Sonrasında Yves Rocher’nin Sebo Vegetal yüz yıkama jeli ile temizliyorum.

Gözeneklerimi derinlemesine temizleyen bu ürün, cilt temizliğinden kaynaklanan kuruluğu da gideriyor. Böylece cildimizi kirinden arındırırken aynı zamanda nemini kaybetmemesini ve kurumamasını sağlıyor.

Ürün cildimi fazla yağından arındırarak temizliyor ve özüne kavuşturuyor. Kaside kökünden elde edilen Baikal tozu içinde bulunan Flavoid adlı moleküller cildin sebum fazlasını aldığı için yağ dengesini kuruyor. Böylece cildime dokununca elime yağ gelmiyor ve matlık sağladığı için daha sağlıklı görünüyor. İnternet sayfasında ürünleri ile ilgili detaylı bilgi edinebiliyoruz.

Yüz temizleme jelleri burada yer alıyor. Ürünlerinin bitkisel içerikli olması, cildimin derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Bu durumda temizliğin etkisinin uzun süreli olmasını sağlıyor. Cildimin yorgunluğunun alınması için kullandığım ürünlerin, cildimi yıpratmadan temizlemesi ve sağlığına kavuşturması çok önemlidir.

Yves Rocher’nin yüz yıkama jellerinin siyah noktaları ve akneleri önlemesi, yumuşatma, nemlendirme, canlandırma gibi faydaları vardır. Akneli, karma, yağlı, kuru ve hassas ciltlere uygun ayrı ayrı ürün setleri ile ciltler sağlıklı kalıyor.

[irp posts=”6709″ name=”Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?”]

[irp posts=”6028″ name=”Alerjik Ciltlere Nasıl Bakım Yapmalı?”]

[irp posts=”4417″ name=”Yüzünüz için Doğal Nemlendiriciler”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.