Sıradaki içerik:

Erkeklerin Hoşuna Giden Kadınsı Davranışlar

e
sv

Burun Estetiği Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

227 okunma — 06 Aralık 2017 18:42
burun estetiği ameliyatı

Estetik ameliyatlar arasında sık sık gündeme gelen ve yaygın olarak tercih edilen rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı yoğunlukla ilgi gören cinsten olmakla beraber; gerek burnun fonksiyonunu kaybetmesi gerekse de görüntü açısından olumsuz bir yapıda olmasından dolayı ihtiyaç duyulan bir cerrahi müdahale çeşididir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı dahilinde yer alan kişiler; hayatlarını daha titiz bir biçimde yaşamak durumunda olup; belli bir düzen ya da program dahilinde yaşantılarını idame ettirmek durumunda kalacaklardır.

Ameliyat öncesi ve sonrasını kapsayacak olan bu programlama dahilinde de burunları istedikleri fonksiyonlara yeniden kavuşmakla beraber; aynı zamanda da daha güzel bir görüntü ile farklı bir yapıda kendini gösterecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatını talep ederek; burnunun yapısında değişikliğe gitmek isteyen kişiler; cerrahi müdahale öncesinde bazı hususlara dikkat etmek zorunda kalacaklardır.

Ameliyat öncesindeki ön muayene esnasında doktorlar tarafından verilecek olan önerilere dikkat edecek olan bu kişiler; aynı zamanda da doktorlar tarafından tavsiye edilen ilaçları da ameliyat sürecine kadar kullanmaya devam edeceklerdir.

Bununla beraber alkol ya da sigara gibi zararlı alışkanlıklardan da uzak durmaları gerekecek olan kişiler; yemek alışkanlıklarını da düzelterek; yeterli oranda beslenerek; ameliyat evresine hazır bir konumda yer alacaklardır. Aksi takdirde ameliyat istedikleri kadar başarılı bir biçimde gerçekleşmeyecek; planladıkları burun yapısına da erişmeleri mümkün olmayacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatını isteyen kişiler; söz konusu ameliyat evresinden sonraki dönemde de kendilerine 1 ay gibi bir süre zarfı boyunca dikkat etmek zorunda kalacaklardır. Düzenli aralıklarla doktorlarına kontrol amaçlı uğrayarak; burnun dokusunda herhangi bir olumsuzluk meydana gelmediğini de teyit ettireceklerdir.

Böylelikle de istenilen türlerde yer alan sonuçlara ulaşmak adına çaba göstererek doktorların bu ameliyat sonucunda da düzenli olarak yorumlarını alabileceklerdir.

Muayene esnasında da var olan ağrı ya da acı durumlarından da bahsedecek olan kişiler; doktorların verecek olduğu ilaçları da düzenli olarak kullanmaları halinde; bu süreci en az sıkıntı ile geçirebilecek olup; herhangi bir zorluk ile de karşı karşıya kalmayacaklardır.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişilerin gündelik yaşantılarına dahil etmeleri gereken bazı hususlar da bulunmaktadır.(İlgili linkten bilgi alabilirsiniz)Hayatlarını daha düzenli bir biçimde yaşamaya gayret edecek olan kişiler; böylelikle istenilen standartlarda bir burun yapısına da sahip olacaklardır.

Ameliyat öncesinde olduğu gibi sonrasında da herhangi bir zararlı alışkanlık tüketmemek ile beraber; düzenli bir biçimde beslenmeye de devam edeceklerdir. Aynı zamanda da ameliyat sonrasında burnun üzerinde yer alan alçıyı da korumaya çalışarak; ameliyatlı olan bölgeye herhangi bir sıvı temasının olmamasına da özen göstereceklerdir.

Programlı bir biçimde egzersiz yaparak; hafif olan türdeki çalışmaları tercih edeceklerdir. Herhangi bir zorlanma halinde de burun üzerinde yer alan dikişlerin işlevini yitirmesi de söz konusu olacaktır.

Burun ameliyatı öncesi ve sonrasında planlı bir yaşantıya sahip olacak olan kişiler; bu tür programlara harfiyen uydukları takdirde başarılı sonuçlar da alabileceklerdir. Böylelikle de kusursuz bir burun yapısına sahip olarak; yüz yapılarının tamamen değiştiğini ve farklı bir boyuta taşındığını fark ederek; farklı bir insan oldukları duygusuna da kapılacaklardır.

[irp posts=”2379″ name=”Burun Büyüklüğü Nasıl Gizlenir ?”]

[irp posts=”914″ name=”Burun Kızarıklığı Neden Olur ?”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.