Sıradaki içerik:

Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

e
sv

Yüksek Bel Pantolon Kimlere Yakışır?

821 okunma — 21 Kasım 2017 23:57

Her tip vücut tipine uygun olduğu söylenen yüksek bel pantolonlar son dönemde oldukça moda. Peki yüksek bel pantolon kimlere yakışır? Gerçekten de herkese, her vücut tipine uygun mudur? Gelin beraber inceleyelim.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, yüksek bel pantolonlar, diğer pantolonlara (düşük bel ya da bel hizasındakiler) göre daha sağlıklı ve estetik.

Yapılan bir araştırmaya göre düşük bel pantolonlar, göbek bölgesindeki yağlanmanın daha belirgin bir hal almasına neden olabiliyor. Bu durumu eğer düşük bel pantolon giyiyorsanız, sizler de fark etmişsinizdir.

Bu noktada yüksel bel pantolonların daha estetik olduğuna kanaat getirdiğimize göre, yüksek bel pantolon kimlere yakışır, sorusuna yanıt arayabiliriz.

Yüksek Bel Pantolon Modası

Öncelikle belirtmek gerekir ki, hiçbir kıyafet ya da aksesuar tek başına bir şey ifade etmez. Yapacağınız kombinler, renk seçimleri oldukça önemlidir. Yüksek bel pantolon seçiminizi yaparken, pantolonun boyunu, darlığını, paçalarını da kombin yapacağınız kıyafetlere uygun ayarlamanız gerekebilir.

Yüksek bel pantolon kimlere yakışır sorusunun yanıtını vermeye başlamadan evvel, karın bölgesindeki yağlanmaların estetik açıdan görünümünden şikayetçi olanlara tavsiyemizdir; yüksek bel pantolonlardan vazgeçmeyin!

Yüksek bel pantolon, kombin yapmasını bilen herkese yakışır! Fakat vücut tipinize göre nasıl kombin yapmanız gerekiyor? Hemen madde madde yanıtlayalım.

Dikdörtgen vücut hatlarına sahipseniz, boru paça yüksek bel pantolon tercih etmenizi öneririz. Dikdörtgenden kastımız, basenleriniz geniş ve beliniz ince değilse…  Elbette basen ve bel ölçüleriniz arasında çok büyük farklar yoksa, bir kemer ile kombinleyerek ince belinizi göz önüne çıkartabilir, kıvrımlarınızı ön plana koyabilirsiniz.

Bu noktada aşağıdaki görsel size nasıl bir görünüm elde edebileceğiniz hakkında bilgi verecektir.

yüksek bel pantolon

Eğer daha toplu bir vücuda sahipseniz ve kalçalarınızın ön plana çıkmasını istiyorsanız da yukarıdaki kombini gerçekleştirebilirsiniz fakat basenleriniz bel ölçünüze göre fazla öndeyse, kemerle sıkıştırmamanızı öneririz.

Caddelerde ya da televizyonlarda görmüşsünüzdür; oldukça zayıf kadınlar da yüksek bel pantolon giymektedir. Hatta kemer kullanmayan ve göbek kısmını açıkta bırakanları da rahatlıkla görebilirsiniz. Bu noktada yüksek bel pantolon büyük gibi durabilir ama merak etmeyin; bu bir moda!

Yüksek Bel Pantolon Nerelerde Giyilebilir?

Her kıyafet her yerde giyilmez, bunu biliyoruz. Peki yüksek bel pantolon nerelerde kullanılabilir? Yüksek bel pantolon kimlere yakışır sorusunun yanıtını verdikten sonra, kullanım alanlarını da inceleyelim.

Özellikle iş hayatında kıyafet seçmekte zorlananlar için kumaş yüksek bel pantolonlar kurtarıcı olabiliyor. Söz gelimi siyah bir pantolonun altına siyah bir topuklu ayakkabı, ince bir kemer ve beyaz bir bluz ya da gömlek… Hem sade hem de şık, öyle değil mi? Peki yalnızca iş hayatında mı kullanılır? Elbette hayır!

Dilediğiniz davete giderken ya da herhangi bir özel gün için yüksek bel pantolonlarınızı tercih edebilirsiniz. Elbette resmi davetlerde ya da iş hayatında kumaş pantolon tercih etmeniz gerekebilir ama yüksek bel kot pantolonlar da oldukça şık.

Bazı kurumlar kot pantolon giyilmesine müsaade eder, eğer öyle bir kurumda çalışıyorsanız, dilediğiniz kombini yapabilirsiniz.

Yüksek bel pantolon kimlere yakışır, sorusunun yanıtını verdik ve kullanım alanlarıyla beraber nasıl kombin yapılabileceğini anlattık. Şimdi sizleri birbirinden güzel üç yüksek bel pantolon görseli sunuyoruz.

Unutmadan; yüksek bel pantolonları dilediğiniz yerden satın alabilirsiniz. Özellikle günlük kullanım için alacağınız pantolonları her mağazada bulmanız mümkün. Elbette özel günler için alışveriş yapmak isterseniz, marka olarak daha bilindik olanları tercih edebilirsiniz.

yüksek bel pantolon – günlük yüksek bel pantolon – özel gün yüksek bel pantolon – iş ve özel gün

[irp posts=”5114″ name=”Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?”]

[irp posts=”4287″ name=”Günlük Elbise Modelleri”]

[irp posts=”1758″ name=”En Güzel Günlük Kombin Önerileri”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.