Sıradaki içerik:

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı?

e
sv

2018 Sokak Modası

252 okunma — 15 Aralık 2017 23:23
2018 sokak modası

2017 moda sektörü için oldukça zengin bir yıl oldu. Yeni bir yıla çok az bir süre kala, 2018 sokak modası da elbette şekillenmeye başladı. Sokak modası 2016 yılında oldukça ön plana çıktı ve ardından 2017 yılında zirve yaptı. Şimdi de yeni yıl ile beraber bu modanın sürmesi, hatta yepyeni tarzların ortaya çıkması beklenmekte. Bu makalemizde de, 2018 sokak modası ile ilgili bazı tüyolar veriyor olacağız.

Sokak stili hem tarz görüntü yakalamak isteyen hem de rahatlıktan ödün vermeyenler için oldukça cezbedici.

Herkes henüz hazmedemese de, sokak tarzı giyim gün geçtikçe özellikle gençleri sarmaya devam ediyor ve edecek gibi de duruyor.

Peki sokak stili neden bu kadar ön plana çıktı? Yırtık kotlar, salaş elbiseler son dönemlerde niiçin bu kadar tercih edilmeye başlandı?

Yeni Yılın Moda Sokak Stilleri

Çünkü sokak modasında sınır, kural yok! Lüks bir butikten satın aldığınız bluz ile herhangi bir kot pantolonunuzu, oldukça salaş bir hırkanızı kombin edebilirsiniz. En açık tabiriyle, sokakla bütünleşmek, sokakta rahat hissetmek, bu kombini tanımlar. Sokak stili, kolaylık ve rahatlık sağladığı için tercih ediliyor ve 2018 sokak modası da tam olarak bu nedenden ötürü hız kesmeden devam edecekmiş gibi görünüyor.

Elbette sokak modası maddi imkanı olan ya da olmayan herkes için eşit bir moda fırsatı yaratması sebebiyle de bu denli tutmuş durumda. Çünkü bu modayla beraber hiç kimse kıyafetlerin eski, salaş ya da yırtık olması ile ilgilenmiyor. Eskiden yırtık pantolon giyenleri ayıplayan halk, şimdi bu tarzı moda olarak kabul etmiş durumda… Bu kötü bir şey mi? Elbette değil.

Sokak modasına yön veren elbette sokak oluyor, sokaktaki insanlar oluyor. Bunu fark eden moda dergileri de sokak stili ön plana çıkan insanlarla çekimler yaparak, modanın gelişimine katkıda bulundu.

Elbette bu moda yalnızca kıyafetle bitmiyor; saçlar, makyaj, aksesuarlar da stilinizi yansıtabilmeniz için sokak modasına uyum sağlıyor.

Bu öyle bir akım haline geldi ki kadın erkek demeden herkes, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde sokak modasını kabullendi. Her yerde sokak modası ile uyum içinde bileklikler, pantolonlar, çantalar, elbiseler, tişörtler görmeniz mümkün. 2018 sokak modası da yine sokaklardan ilham alarak bu kullanım aksesuar ve kıyafetleri için yeni tarzlar yaratacaktır.

Eğer 2018 yılında sizler de sokak stilini benimsemeyi düşünüyorsanız, yani bu moda size oldukça ilgi çekici geliyorsa, aşağıdaki görsellerden 2018 sokak modası hakkında bir ön fikriniz olabilir.

2018 Sokak Modası Nasıl Olacak?

2018’de sokak stili aşağıdaki gibi olacak. Elbette bu bir şart değil, sokak modası nedir sorusuna yanıt niteliğindeki görsellerimiz yalnızca ilham olması için paylaşılmaktadır. Dilerseniz, dilediğiniz tarzı kendiniz yaratabilirsiniz.

Yukarıdaki görselde normalde salaş diyebileceğimiz bir tarz hakim olsa da, altı topuklu ayakkabılar ile kombin edilmiş. Gördüğünüz gibi sokak stili sınır tanımıyor. Aynı şekilde aşağıdaki görselde de öyle

Yukarıdaki görsel de tam olarak sokak modası yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Görsellere baktığımızda genel olarak aynı şeyi görebiliyoruz; özgür ve rahat bir giyim modeli. 2000’li yılların başından itibaren kabullenilmeye başlayan sokak stili, bundan sonraki süreçte de hayatımızda yer alacak gibi duruyor.

2018 sokak modası, önceki yıllara nazaran daha zengin tasarımlara sahip olacağını şimdiden hissettiriyor.

Peki sizin sokak modası tarzınız ne? Genel olarak hangi renkleri tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

[irp][irp]

[irp posts=”5414″ name=”Günlük Elbise Modelleri 2017″]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.