Sıradaki içerik:

Erkeklerin Gözünde İdeal Kadın Özelikleri

e
sv

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

576 okunma — 14 Aralık 2018 13:00
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu ve minyon olan kadınların en çok sorduğu sorulardan birisi kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusudur. Kısa boylu bayanların giyim tarzlarında bazı noktalarına dikkat etmesi gerekmektedir. Bu noktalara dikkat ederek vücut porsiyonlarıyla daha uzun görünebilirler.

Kısa Boylu Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kıyafetleri ve aksesuarların vücutta iyi durması, güzel bir görüntünün ortaya çıkması için ilk olarak vücudu çok iyi tanımak gerekmektedir.

Vücudun pozitifini ve negatifini iyi bilirseniz negatif yönleri kapatarak, pozitif yönleri ön plana çıkartıp taktikleri daha kolay bir şekilde tespit ederek uygulamaya koyabilirsiniz.

İlk öncelikle kısa boylu kadınlar ayakkabı konusunda bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir. Ayakkabı seçimi yaparken vücudu tanımak çok önemlidir. Bacak boyunu, bilek kalınlığınızı, ayaktaki deformasyonu bilmek ayakkabı seçiminde önemli derecede yol gösterir. Ayakkabı tercihinde ise bacak boyu kısa olan kadınların burnu kapalı dekolte kısmı açık bir topuklu ayakkabıyla bacak boyu daha uzun gösterilir.

Genel olarak bacak boyu kısa ve kalın olan kişiler bilekte olan bootie tarzı olan kısa botlardan kaçınmaları gerekir. Bu tarzdaki ayakkabılar bacak boyunu böleceğinden bileğin kalınlığı ortaya çıkar.

Kısa boylu olan bayanlar kemer seçiminde oldukça dikkat etmeleri gerekir. Doğru kemer seçildiği zaman çok daha uzun ve fit bir görünüme sahip olabilirler. Kısa boylu olan kişiler kemeleri göğüs altından, belin yukarısından takıp çok daha hoş bir görüntü elde ederler.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kombin Önerileri

Kısa ve kilolu olan kişilerin kemeri tercih etmemeleri gerekmektedir. Fakat kıyafetleriyle uyumlu olması acısından dolayı da bir kemer takılacak ise ince kemer tercih edip kombinlemek daha doğru olacaktır. İnce kemerler göğüs altından takılması gerekir.

Etek tercihinde ise kısa boylu bayanlar diz üstü olan modelleri tercih etmeleri gerekir. İnce ve kısa bayanların yüksek belli olan etekleri tercih etmesi çok daha iyi olacaktır. Bu durumda proporsiyonuzu daha gösterirsiniz ve narin, şık bir tarzınız olur.

Kısa boylu bayanlar parlak, paletli, sade etekler tercih ederek kombinleri yapabilirler. İşe giden kişiler desenli, doku ağırlıklı etekleri tercih etmeleri gerekir. Kilolu olan kişiler işlemesi az olan etekler, parlak olmayan, mad kumaş olan etekleri tercih etmelidir. Eteğin boyu ise diz hizasında olmalıdır. Kilolu olan kişiler desenli olan eteklerden uzak durmalıdırlar.

Bayanların en önemli aksesuarlarından birisi ise çanta dır. Kısa boylu kadınlar büyük çantaları tercih etmemelidirler. Özellikle de dize kadar gelen çantalar kısa boylu hanımların şıklığını bozmaktadır. Uzun çantalar yerine içi büyük olan fakat kendisi küçük olan çantalar tercih edilmesi gerekir.

Derli toplu ve büyük olmayan çantaları kullanmak olduğundan daha uzun görünmenizi sağlayacak. Zincirli olan boyundan askılı küçük çantalar ile kombinlerinizi tamamlamanız şık olmanızı sağlarken, daha uzun görünmenize de yardımcı olacaktır.

Kısa Boylu Kadınlar için Kombin Önerileri

Minyon olmanın birden çok avantajı bulunmaktadır. Örnek verecek olursak yaş kaç olursa olsun olduğunuz yaştan çok daha genç görünürsünüz. Tabii üzücü durum ise kısa boylu bayanlar için dezavantajların da bulunmasıdır. Başarısız bir şekilde hazırlanan kombin sizleri daha kısa gösterebilir.

Bundan dolayı da minyon bir tipe sahipseniz giyinirken kombinlerinizi doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Kısa boylu kadınlar için kombinler oldukça önemli olduğundan sizlerde kendi vücudunuza uygun olabilecek kombinleri aşağıdan yardım alarak hazırlayabilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar için Üst ve Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Kısa Boylu Kadınlar İçin Etek ve Üst Seçimi

Çarpıcı bir görüntü elde etmek için kıyafetlerinizi doğru orantıda korumanız gerekir. Bundan dolayı da seçmiş olduğunuz kıyafetin önemi büyüktür. Üzerinize giyebileceğiniz bol ve uzun parça bacaklarınızı daha kısa gösterecekken gövdenizi daha uzun gösterir.

Bu kombin yerine aynı tişörtü eteğin içerisine sıkıştırarak, belinizi vurgulayıp, bacakları daha uzun gösterebilirsiniz. Diğer alternatif ise eteğinizin üzerine kısa bir bluz giymektir

Kısa Boylu Kadınlar için Kemer ve Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Bilekten bağlanan veya tokalı sandalet giymeyi tercih ediyorsanız, ayakkabınızın kayış renginin cilt rengine yakın olması gerekmektedir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kemer ve Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Geniş bantlı olan veya kayışlı olan ayakkabılardan uzak durmanız gerekir. Bunun dışında sol taraftaki resimde gördüğünüz gibi, gövde kısmını yatay olarak ikiye ayırırmış olan kemer, gövdenin daha geniş görünmesine neden olmuş. Kemersiz bir kıyafet ve daha açık renk bir ayakkabı, daha uzun ve ince görünmenize yardımcı olur.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Ceketler ve Blazer Seçimi Nasıl Olmalı?

Minyon tipli olan bayanlar uzun ceket, takım elbise ya da blazerlardan uzak durmaları gerekir. Çünkü bu parçalar bacakları olduğundan daha kısa gösterecektir. Bunların yerine hacmi az olan, kısa, bel hizasında biten veya biraz daha altında olacak ceket ve blazerlar tercih edilmelidir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Ceket ve Blazer Seçimi Nasıl Olmalı?

Çanta seçimi konusunda da çok dikkat etmeniz gerekir. Minyon tipli bayanlar için genişlik 10-11 inçi geçmeyecek şekilde küçük çantalar olmalıdır. Uzun bir zamandır moda olan büyük alışveriş çantalarını minyon olan kadınlar geride bırakmaktadırlar. Sırt çantası tercih ediyorsanız eğer küçük ve düzgün bir geometrik şekle sahip olanlardan seçmeniz gerekir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Hırka Seçimi Nasıl Olmalı?

Kısa Boylu Kadınlar İçin Hırka Seçimi Nasıl Olmalı?

Uzun hırkalarla topuklu ayakkabı giymenize gerek kalmadan boyunuzu birkaç santim daha uzun gösterebileceğiniz mükemmel bir seçenektir. Uzun hırka giyerek boyunuzu gözle görülebilecek şekilde daha uzun gösterebilirsiniz. Fakat hırkanız bedeninize çok büyük olmamalıdır. Bunun dışında büyük ceplerin olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Kısa Boylu Kadınlar Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kısa Boylu Kadınlar İçin Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Volanlı olan elbiseler uzun boylu kadınlarda daha güzel durur. Minyon bir bayan giyindiğinde ise kişinin olduğu gibi görünmesinin dışında silueti ve özellikle de bacak boyunun daha kısa gözükmesine neden olacaktır. Sağdaki resimde görüldüğü gibi vücuda oturan tarzdaki elbiseler minyon tipte olan bayanlar için vücudu daha orantılı bir şekilde uzun gösterecektir.

[irp posts=”7291″ name=”2018-2019 Kış Modası Yeni Elbise Modelleri”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.