Sıradaki içerik:

Farklı ve Özgün Tasarıma Sahip Haşema Modelleri

e
sv

Dövme Nedir? Dövme Zararlımıdır? Kadın Dövme Modelleri

1377 okunma — 12 Haziran 2019 13:11
bayan sırt dövme modelleri

Dövmeler bayanlar için çekiciliğin ve farklılığın en büyük göstergelerinden biridir. Sizler için en güzel bayan dövme modellerini seçtik paylaştık, dövmelere geçmeden önce kısa bilgiler ve dövmeler hakkında açıklama yapmak istiyorum.

Dövme Nedir? Zararlı Mıdır? Kadın Dövme Modelleri

Biliyorsunuz ki dövmeler kalıcı ve geçici olarak iki şekilde yapılıyor.

Geçici dövmelerde genellikle hint boyası kullanılıyor, ve bu bazı bayanlarda alerjiye sebep olabiliyor.

Bundan dolayı dövme yaptırmadan küçük bir test yaptırmanız ve bir hafta bekledikten sonra alerji yaratmıyorsa yaptırmanızı öneririm.

Dövme Yaptırmak Zararlı Mıdır ?

Vücuda yapılan her etken değişiklik elbetteki zararlıdır. Fakat dövme konusunu bu kadar abartmamak gerekiyor, saçlarınıza uyguladığınız saç boyaları saçınızı inceltir, tırnaklarınızın için kullandığınız ojeler tırnakları zayıflatır.

Yani aslında hayatımızdaki birçok şey bize az da olsa zarar verir. Dövme konusunu kafanızda aşırı büyütmek gereksiz olur dediğim gibi zaten çoğu üründe kendimize zarar veriyoruz.

Dövme yaptırırken bazı hususlara dikkat edersek önlemlerimizi almış oluruz;

Mesela yeterince temiz olmayan ve kalitesiz dövmecilerden zararlı mikrop kapabilirsiniz, çünkü dövme direk derinize etki ediyor buradan da vücudunuza yayılabilir. Onun için temiz, güvenli ve önerilen dövmeciler tercih ediniz. Kullandıkları malzemelerin steril olmasına özen gösterin, hatta gözünüzle temiz olup olmadığına bakmadan yaptırmayın.bayan dövme tasarımları

Kalıcı dövme mi ? Yoksa geçici mi yaptırılmalı ?

En büyük sorulardan birisi de sanırım bu, aslında bu size bağlı bir durum. Dövme boyutu küçük ve zarif ise kalıcı yaptırabilirsiniz, fakat büyük boyutlu dövmeler ileride size rahatsızlık verebilir.

Belki bir zaman sonra hoşunuza gitmez yada partneriniz beğenmez, sildirmeye kalktığınızda bir sürü uğraşlar karşınıza çıkar. Bundan dolayı küçük dövmeleri kalıcı olarak yaptırın ama büyükleri kesinlikle yaptırmayın.

Ayrıca kalıcı dövme yaptırmadan önce aynı dövmeyi geçici olarak denemek de büyük yarar var. Karar vermenizi kolaylaştırır, on beş gün boyunca alıştığınız ve yeterince hoşunuza gittiğinde geçici dövmeniz silindikten sonra kalıcı dövmeye geçiş yapabilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan dövme modellerine geçmek istiyorum;güzel bayan dövmeleri

Boyun ve Sırt Dövme Modelleri

Bayanların boynuna veya sırtına uygulanan zarif şık dövmeler, oldukça etkileyici ve güzel görünüyor. Bence dövme yaptırılacak en güzel bölgelerden birisi, hem karşıdakinin de görebileceği ve dövmenizin farkını yansıtabileceği bir alan, bu bölgeler için çok şık dövme modelleri bulunuyor.

Kol, Bilek ve Ayak Bileği Dövme Modelleri?

Göze hoş gelen dövme bölgeleri kol, ayak ve bilekler bayanlarda için bu bölgelere uygulanacak dövmelerde oldukça şık bir görünüm sağlar. Bu bölgeleriniz için seçebileceğiniz oldukça güzel dövme modelleri bulunuyor. Sizler için en güzel modellerden bazılarını aşağıda paylaşıyorum.

Dövme Nasıl Silinir?

Zamanında acele ederek ya da tam olarak düşünmeden, kötü ruh halindeyken vücuduna yaptırdıkları dövmelerden bir süre sonra rahatsızlık duyabilirler. Bu tip durumlarda, dövmelerden ya da kötü yapılmış çizimlerden kurtulmak için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Cover up Dövme:

Cover up Dövme, eskimiş ya da kötü yapılmış dövmenin üzerine yeni bir dövme yapılması yöntemine verilen addır. Bu dövme seçiminde istediğiniz bir desen olmasa da eski dövmeden kurtulmanız sağlanır.

Lazer Tekniği:

Lazer tekniği, koyu renkli dövmeler için daha başarılı olmaktadır. Lazer, yoğun siyahı algılayarak, parçaladığı için, renkli dövmelerde aynı sonuç görülmeyebilir. Her halükarda, lazer işleminin sonucunda, tam olarak sonuç alınamamakla beraber, dövmenin yerinde bir yara izi kalmaktadır. Eski deriye kesinlikle geri dönüş sağlanamamaktadır.

Deri Nakli:

Temiz bir bölgeden alınan derinin, dövmedeki bölgeye nakil işlemidir. Kesinlikle iyi bir sonuç almak söz konusu değildir. Dövme yaptırmadan önce kesinlikle iyi bir şekilde düşünmeniz ve karar vermeniz gerekmektedir.

İyi düşünmediğiniz takdirde sonuçları size pahalıya patlayabilir.

Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Geçici dövme işlemi, yalnızca hint kınası ve birkaç kimyasalın karışımıyla yapılmaktadır. Geçici dövme yaptırdığınız takdirde, ortalama 1 hafta ile 10 gün arasında kalıcılığı vardır. Hiçbir zaman ilk andaki gibi tonunu korumamakta, yavaş yavaş silinmektedir.

Geçici dövme yapımı basit bir işlemdir yalnız kullanılacak malzemenin kalitesiz olması, vücutta alerjik sorunlara yol açabilir.

Gelişen teknolojiyle, kalıcı makyaj malzemeleri vasıtasıyla, insanlara 6 aylık 2 yıllık süreyle kullanabilecekleri vaad edilen, dövme adı altında bazı işlemler yapılmaktadır. Bu işlem kesinlikle doğru değildir.

Dövme Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

Dövme yaptırmanın herhangi bir net süresi yoktur. Ufak bir dövme için bir saatlik dövme randevusu yeterli olurken, büyük ve detaylı çalışmalar için, daha fazla seansa ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kısa bir yazı ya da kelebek dövmesi için 1 saat gibi kısa bir süre yeterli olurken, büyük bir Japon dövmesi ya da detaylı renkli kol kaplama işlemine, 2 veya 3 hafta gibi süre ayırmanız gerekebilir.

İstenmeyen Dövme Nasıl Kapatılır?

Bir anda karar verilerek yapılan dövmelerden, Cover Up Dövme tekniği yani dövmenin üzerine yeni bir dövme yapılarak ya da lazerle silinerek kapatılabilir. Eğer dövme silme işlemi için krem kullanmayı düşünürseniz, bu kremin uzman bir doktor tarafından yazılması, sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Dövme Vücudun Her Bölgesine Yapılabilir mi?

Dövme işlemi, gözeneklerin ya da deri yapısının izin verdiği her bölgeye yapılabilir.

Avuç içi, ayak altı ve dirsek gibi bölgelerde deri yapısı daha sert ve kalındır. Bu yüzden bu bölgeler dövme için pek elverişli değildir. Bu bölgelere yapılan dövmelerde alınan sonuçlar da pek tatmin edici olmamaktadır.

Her Dövme Silinebilir Mi?

Dövme silme işlemi çok zor bir işlemdir. Lazer ile dövme silme işlemi yapılırken, lazerler yalnızca koyu renkleri algılar ve ışını oraya iletecektir. Renkli dövmelerin silinme işleminin pek başarıya ulaşmadığına, yapılan araştırmalar sonucu vardık.

Sonuç olarak herhangi bir dövme silme işleminde, eski deriye asla dönmek mümkün omaz. Dövme yapılan bölgede, yanık izine benzer kalıcı bir iz mutlaka kalmaktadır.   

Ele Yapılan Dövme Kalıcı Olur Mu?

Elin derisi, diğer bölgelere göre, gözenek yapısı ve yumuşaklık açısından daha farklıdır. Parmak üzerine yapılan veya avuç içine yapılan bölgelerde, dövmeler, daha silinmiş gibi gözükecektir. Bu durumda görsel olarak insanları rahatsız etmektedir.

Dövme yaptırırken, kişilerin sosyal ve iş hayatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Elimize, yüzümüze ya da en fazla görünen bölgelere dövme işlemi yaptırılmamalıdır.

Popüler Kadın Dövmesi Modelleri!

en güzel bayan dövme modelleri

en güzel bayan dövme modelleri

Kadın dövme modelleri

Kadın dövme modelleri

bayan el dövme modelleri

bayan el dövme modelleri

bayan bilek dövme modelleri

bayan bilek dövme modelleri

bayan ayak dövme modelleri

bayan ayak dövme modelleri

en güzel boyun dövmeleri

en güzel boyun dövmeleri

bayan sırt dövme modelleri

bayan sırt dövme modelleri

bayan sırt dövme modelleri

bayan sırt dövme modelleri

en güzel bayan bilek dövmeleri

en güzel bayan bilek dövmeleri

en güzel bayan bilek dövmeleri

en güzel bayan bilek dövmeleri

bayan kelebek dövme

bayan kelebek dövme modeli

bayan bilek dövmeleri

bayan bilek dövmeleri

bayan dövme tasarımları

bayan dövme tasarımları

bayan ayak dövmeleri

bayan ayak dövmeleri

bayan ayak bileği dövmeleri

bayan ayak bileği dövmeleri

güzel bayan dövmeleri

güzel bayan dövmeleri

en güzel boyun dövmeleri

en güzel boyun dövmeleri

en güzel boyun dövmeleri

en güzel boyun dövmeleri

bayan için boyun dövmeleri

bayan için boyun dövmeleri

kadın dövme çeşitleri

kadın dövme çeşitleri

bayan boyun dövme modeli

bayan boyun dövme modeli

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.