Sıradaki içerik:

En Şık Kadın Mont Modelleri

e
sv

File Çorap Nasıl Giyilir?

382 okunma — 31 Ocak 2018 13:04
file çorap şıklığı

File çoraplar uzunca bir dönem kombinlerde gözükmüyordu. Bunun nedeni ise file çorapların sadece klasik kombinlerin altına giyilebileceği düşüncesiydi. Daha hareketli ve canlı kombinlerde kullanıldığı zaman ise toplum tarafından farklı bir gözle bakılıyor ve yanlış anlaşılabilecek durumlar ortaya çıkarabiliyordu. Ancak aradan geçen yıllar hem toplumsal düşünce yapısını hem de kombinlerdeki tek düzeliği tamamen değiştirdi. Artık çok daha farklı kombinler üzerinde görebileceğimiz file çorap, hem bu kombinleri daha kadınsı yapıyor hem de oluşturulmak istenen görüntünün etkisini kat kat artıyor.

Birçok kombine daha feminen ve daha estetik bir görünüm katan file çorapları kombinlerken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bu hususlar, bacak boyu, model seçimi, kombine uygun model tespiti ve bunun gibi daha birçok dikkat edilmesi gereken unsurlardan meydana geliyor. İşte, bu hususları sizler için tüm ayrıntılarıyla detaylandırarak ‘’file çorap nasıl giyilir?’’ sorusuna verilebilecek en yararlı yanıtları aşağıda sizlerle paylaşmış bulunuyoruz.

File çorap nasıl giyilir?

Bacak Yapınızı Bilmelisiniz

Öncelikle, file çorap kombinleri oluşturmaya başlamadan önce bacak yapınızı bilmeniz ve bu yapıya en uygun çorap tercihinde bulunmanızı belirtmekte fayda var. Zira bacak yapınıza uymayan bir file çorap tercihinde bulunursanız, bacaklarınız olduğundan daha kalın ve kombininiz ise amaçladığınız görünümden çok daha uzak ve basit bir görünüm kazanacaktır. Bu yüzden öncelikli olarak bacak yapınıza göre file çorap tercih etmeniz gerekiyor. Eğer bacaklarınız kısa veya kalın bir yapıya sahipse, seçeceğiniz file çorap modeli ince bir yapıya sahip olan ve küçük deliklerden oluşan file çorap modeli olmalıdır. Bacaklarınız uzun ve inceyse daha kalın bir yapıya sahip ve büyük delikleri olan bir file çorap modeli tercih edebilirsiniz.

File çorap ile stil yaratma tüyoları

Tekdüzelikten Uzaklaşmak Gerek

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi file çoraplar kadınsılığı ön plana çıkaran giyim unsurlarıdır. Ancak bu dönem file çoraplar eskiden olduğu gibi diz üstü eteklerin altına tercih edilmiyor. Tercih edilse bile kombinlerde daha erkeksi bir ayakkabı ile beraber kullanılıyor. Bunun nedeni ise görünümde tekdüzelikten uzaklaşmak ve kombini çeşitlendirmektir. File çoraplı kombinler yapmak istiyorsanız, bu dönemin trendlerinin şık ofis tarzı kombinlerin altına giyilen file çoraplar olduğunu söyleyebiliriz. Tek renk veya bir rengin tonlarından oluşan bu kombinlerin altına giyilen file çoraplar hem kadınsılığı hem de ciddiyet ile zarafeti ön plana çıkarmaktadır.

Yırtık Kot ve File Çorap Uyumu

File çorap denildiği zaman genel olarak etekler gelmektedir. Zira file çorap kullanımını çoğunlukla eteklerin altında görmekteyiz. Ancak bu dönem bu rutin bozuluyor ve file çoraplar artık kot pantolonların altında da kullanılıyor. Yırtık kot pantolonların altına bileğe kadar gelen file çorapların kullanılması, bazı kot pantolonların verdiği o sert görünüme seksi bir hava katıp daha hareketli, daha canlı ve daha estetik bir görünüm kazanmanızı sağlıyor. Üstelik bu tarz kombinlerin altına ister topuklu ayakkabı, ister düz ayakkabı giyin hiç fark etmiyor. Kombininiz her daim enerjik ve seksi kalıyor.

2018 file çorap modası

Burnu Açık Ayakkabılarla Tam Uyumlu

Artık file çoraplar ile giyilen burnu kapalı ayakkabı kombinlerinin sonu gelmiş görünüyor. Çünkü file çoraplar burnu açık, yüksek ve kalın topuklu ayakkabılarla da giyilebiliyor. Üstelik düşünüldüğü gibi uyumsuz da durmuyor. Hem elegant hem de hareketli bir görünüm sunan bu kombinler sayesinde her ortamda göz alıcı bir görüntü sergileyebiliyorsunuz. Ayrıca sadece siyah renkli file çoraplar da değil, ten rengi ve daha farklı renklere sahip fileli çoraplarla da çeşitlendirilebilen bu kombinler, birçok ünlü tarafından kullanılmaya başlandı bile.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.