Sıradaki içerik:

Belde Kas Ezilmesi : Kas Sıkışması Problemleri

e
sv

Lazer epilasyon işe yararmı ?

757 okunma — 19 Haziran 2016 17:26

Vücuttaki istenmeyen tüylere karşı kesin bir çözüm gözüyle bakılan lazer epilasyon işlemleri ile kafanızdaki soru işaretlerinin kalkması açısından detaylıca bir inceleme hazırladım. Lazer epilasyon işlemi yaptırmış bayanlarımız dan da örnek açıklamalara yer vererek bu konuda ki tüm bilinmeyenleri açıklığa kavuşturmak istiyorum.

Lazer epilasyon ücreti itibari ile maliyeti yüksek sayılabilecek işlemlerden biri, bu yüzden kafanızdaki soru işaretleri zaten.. Bu paraya değecek mi acaba ? diye düşünmeden edemediğimizi biliyorum.

Öncelikle lazer epilasyon nedir ? bunu inceleyelim.

Lazer epilasyon nedir ve ne işe yarar ?

Lazer epilasyon; vücudunuzun her bölgesine uygulanabilen, istenmeyen tüyleri köklerinden etki ederek kurutma yöntemidir. Bu işlem sonrası tüylerin kalıcı olarak çıkmaması, tüylerin uzama hızının azalması ve tüylerin incelmesi gibi başarılı sonuçlar oluşur.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon tek işlemde oluşmamaktadır, vücuttaki kıl yapısına göre 3 aylık veya 6 aylık periyotlar halinde uygulanan seans türleri vardır. Bu lazer epilasyon merkezinin teknik kapasitesini ve sizin yapınıza göre şekillenebilir.

Ülkemizde oldukça kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir, bundan dolayı hemen her bölgede bir lazer epilasyon merkezi bulmanız doğaldır. Yani bu işlemi yaptırmak için büyük şehirlere gitmenize gerek yok. Tabi işinin uzmanından bu işlemi yaptırmak isterseniz, büyük şehirlerdeki bilinmiş epilasyon merkezlerinden faydalanabilirsiniz.

Lazer epilasyonun çalışma prensibi, istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgedeki kıl köklerine lazer ışını uygulayarak kurutmak ve kökten yok etmektir.

İlginizi çekebilir : Acısız ağda yapma yöntemleri  ?

Lazer epilasyon ücretleri nedir ?

Önceden oldukça maliyetli olan bu işlem, günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte oldukça uygun fiyatlara, herkesin yaptıracağı şekilde düzenlenmiştir. Yani toplamda minimum 1500 liraya kadar uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon merkezlerinin kampanyaları ve ödemede sağladığı kolaylıklar ile bu işlem daha cazip hale gelmektedir.

Fiyatın bölgelere göre değiştiğini söyleyebiliriz ayrıca, örneğin sadece belli bölgeniz için uygulayacaksanız daha düşüş olabilir. Yada birden fazla bölgeniz için ücret yükselebilir. Bu sizin tercihinize bağlı bir durumdur.

Lazer epilasyon bölgeleri

Lazer epilasyon bölgeleri

Lazer epilasyon işe yarıyor mu ?

Konumuzun başlığına gelecek olursak; bu işlemi bir mantıksal olarak ele alalım..

Lazer epilasyon cihazı uygulanacak bölgedeki kıl köklerine etki eder, bu etki süresinde vücudunuzun ve derinizin yapısı önemlidir. Bu sebeple tek seansta tamamen yok olmasını beklemek doğru olmaz. Tavsiye edilen 4 ile 5 seans arasında istenmeyen tüylerden %90 oranında kurtulursunuz.

Tabi bu başarı oranı tüylerinizin yeniden çıkmayacağı anlamına gelmez. Eskisi kadar çabuk uzamasa da yaklaşık altı aylık bir süreç içerisinde yeniden tüylenme sorunu ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu sizin hormonal yapınız, vücudunuzun tüy yapısına göre değişiklik gösterir. Zaten herkes de %100 lük bir başarı oranı vermemesinin sebebi de budur.

Ayrıca bilinen bir gerçekten bahsetmek istiyorum, lazer epilasyon işlemi koyu tenli bayanlarda daha olumlu sonuçlar veriyor, açık renkli tüylere sahip olan bayanlar için başarı oranı daha düşük diyebiliriz. Başarını oranı düşük derken bu tüylerinizden kurtulmayacağınız anlamına gelmiyor ! Sadece tamamen kurutması bakımından biraz daha dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir : Ağda yapmak genital bölgeyi sarkıtır mı ?

Lazer epilasyona uygun cilt tipleri ?

Az önce belittiğim gibi koyu tenliler için başarı oranı daha yüksek bunun nedeni kıl köklerinin koyu renkli ve daha belirgin şekilde olmasıdır. Açık renkli bayanlarda köklerin tespiti kolay olmadığını için direk olarak köke yapılacak kurutma işlemleri daha zorlaşabiliyor.

Lazer epilasyon işlemlerinde dikkat edilecek cilt tiplerinden birisi; hassas cilt tipleri bu cilt tiplerinde lazer işlemine oldukça fazla tepki verebilirler. Bölgede yanma ve benzeri sorunlar baş gösterebilir. Eğer cildinizin fazlasıyla hassas olduğunu düşünüyorsanız, önce bir cilt doktoruna danışıp daha sonra bu işlemi yapmanız daha doğru olacaktır.

Lazer epilasyon cihazı

Lazer epilasyon cihazı

Lazer epilasyon acı verir mi ?

Ciddi ve fazla büyütülecek bir acı vermediğini söyleyebilirim. Fakat hassas ciltlerde uygulamalarda acı verebilir, bu tür durumlarda acıyı dindirmek için lazer epilasyon işleminden önce bölgenize lokal anestezi uygulanır ve hiçbir şey hissetmezsiniz.

Lazer işleminden sonraki günlerde , güneş ışığından uzak durmanız tavsiye edilir, ayrıca bölgede ciddi kızarıklık , kaşıntı ve şişmeler meydana gelebilir. Bu tür durumlarda soğuk su torbası ve buz ile bölgedeki ağrıyı hafifletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Cinsel bölgeler nasıl temizlenir ?

yüz bölgesi lazer epilasyon

yüz bölgesi lazer epilasyon

Lazer epilasyon hakkında soru ve cevaplar

Bu bölümde sizlere, merak edilen ve hakkında yanlış bilgilendirme yapılmış bazı durumlardan bahsedeceğim.

Tüyler birkaç yıl sonra tekrar çıkar mı ?

Seanslara düzenli katıldığınız da ve uzmanınızın verdiği tavsiyeleri dikkate aldığınızda tüyler kesinlikle tekrar çıkmaz.

Sadece belli bölgelere mi uygulanır ?

Hayır ! Vücudunuzun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir,genital bölgelerde dahil sağlıklı şekilde işlem yapılmasına olanak sağlar.

Pahalı bir işlem mi ?

Önceden aşırı pahalıydı evet, ama artık o kadar pahalı değil. Toplamda seans sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor ve taksit taksit seansa göre ödeme şansınız var. Bu yönden pahalı bir işlem değildir.

Genital bölgeye zarar verir mi ?

Lazer epilasyon direk olarak tüy köklerine uygulanan bir işlemdir. Bundan dolayı vücudunuza herhangi bir hasar vermez, hamile bayanların sadece bir önlem olarak kullanmaması gerekir. Sonuçta bir radyasyon işlemi elbet vardır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.