Sıradaki içerik:

Topuk Çatlaklarından Kurtulmanın Yolları!

e
sv

Saçları Düzleştirmek İçin Pratik Öneriler!

523 okunma — 30 Mayıs 2019 17:54
Saçlar Nasıl Düzleştirilir

Kadınların bir çoğu kıvırcık saç tipine ve uzun saçlara sahip olduklarından dolayı saçları düzleştirmek için ne yapmalıyım sorusunu sorarlar.

Saçları düzleştirmek için bir çok yöntemi var ama size en uygun olan düzleştiriciler ile yapmak gerekir. Saçımızı doğal yöntemle kendiliğinden kurumaya bırakırsak düzleşmesi daha zor olur.

Çünkü düz saç bile kendi kendine kuruduğunda hafif bir dalgalanma oluyor.

O yüzden sizler için araştırma yaptık ve doğal saç düzleştirme yollarını inceledik.

Saçları Düzleştirmek İçin Yöntemler!

Şekillendiriciler ile saç düzleştirme

Saç için en kolay yöntem saç düzleştiricileridir. Pek çok markada ısı dereceleri ayarlanabilir saç düzleştiricileri bulunur. Kıvırcık saçlar için iyon özellikli ve seramik tabanlı olanlar en iyisidir. Zorluk çekmeden kolayca düzleşir ve kabarmasını önleyerek saça parlaklık verir.

Fön makinesi ile saç düzleştirme

Kuaförler de en çok uygulanan saç düzleştirme işlemlerinden biridir. Fön makinesi ile saçlara ısı vererek fırça yardımı ile düzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Durulanmayan saç kremleri ile saç düzleştirmek

Pratik bir yöntemdir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulanmayan saç kremiyle şekillendirir iseniz saçlarınız düzleştirilmiş kadar düz hale gelmese de düzleşmiş olacaktır.
kabarması azalacaktır.

Brezilya fönü ile saç düzeltmek

Kalıcı bir saç düzleştirme yöntemidir. Kuaförde uygulanan 2 saatlik bir işlemdir. Saçlara uygulanan maddeler ile 6 ay kalıcı olarak kullanabilirsiniz.

Düzleştirici Kullanmadan Doğal Yollarla Saç Düzleştirmek Mümkün

Saçları düz, pürüzsüz ve sade bir görünüşe sahip olması için sadece düzleştiricilere ihtiyaç yok. Saçlarınıza zarar vermeden, saçlarınızı yıpratmadan kimyasallar gibi yöntemler kullanmadan saçlarınızı düzleştirmek hatta aynı zamanda saç bakımı yapmak mümkün. Aşağıdaki doğal saç maskeleri yöntemlerini kullanarak düz bir saça sahip olmak mümkün

  • Hindistan cevizi sütü maskesi
  • Bal ve süt maskesi
  • Muz maskesi
  • Sıcak yağ masajı
  • Süt Spreyi kullanarak saçları düzleştirmek
  • Kereviz maskesi

Bu makalemizde sizler için saçlar nasıl düzleştirilir? sorusunun cevabını vermeye çalıştık umarız bu yöntemler işinize yarar.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Hülya Donat 7 sene önce
  • Ya allah aşkına bir makine olsa da yada krem saçları kendiliğinde düzleştiriverse , bıktım her sabah uzun uğraşlar sonuçta saçlarımı düzleştirmekten.