Sıradaki içerik:

Saçlar Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

e
sv

Tırnak Batmasından Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

387 okunma — 07 Haziran 2019 17:31
tırnak batması sorunu

Ayak tırnağının batması problemi hafife alınmayacak kadar ciddi bir problemdir. Tırnak batması problemine günümüzde bir çok  kişide karşılaşılmaktadır. Tırnak batması sorunu yürümede , üzerine basıldığında vb. bir takım uygulamalarda sorunlu kişiye çok acı vermektedir.

Tırnak Batmasını Engellemek için Ne Yapılmalı?

Tırnak batması problemini önlemek için bir takım yöntemler uygulamamız gerekebilir.

Ayrıca bu yöntemleri iyice benimseyip bir daha uygulamalarda bu yöntemlere göre tırnak bakımınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Tırnaklarınızı her zaman bakımlı ve düzgün kesmeniz çok önemlidir.

Tırnak Batmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalı ?

Tırnak Batmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalı ?

Ciddi tırnak bakımı problemlerinde ilgili sağlık kuruluşuna ve ayak tedavi merkezlerine gidilmesi gerekmektedir. Ciddi derecede ilerlemiş bir tırnak batması tıbbı yollar halinde başka bir yolla çözülemeyecektir bunu unutmayın.

Tırnağı kökten aldırsanız bile tırnak uzadığından yine aynı sorunla karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Ayak tırnak batması sorununu önlemek için ise , öncelikle tırnak kesimlerinize oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gelişigüzel kesilmiş tırnaklar yanlış ayakkabı seçimi ve ayağa uygulanacak küçük darbelerle birlikte ayak parmağına batmaya başlayacak ve sizi ciddi bir sorunla karşı karşıya bırakacaktır.

Ayak tırnaklarını düzenli birbirine uyumlu ve oval şekilde kesmeniz gerekmektedir. Yan tarafları düz ve sivri şekilde bırakmanız bu bölgede tırnağın ete batmasını kolaylaştırır.

Tırnaklarını kestikten sonra kenarlarını bir törpü yardımıyla yumuşatarak sivri kalan alanları düzeltip buna uygun bir ayak bakımı yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz. Bu sayede el ve ayaklar içi tırnak batması sorunu kesinlikle engellenir.

EVDE NASIL AYAK BAKIMI YAPABİLECEĞİNİZİ ÖĞRENİN ! Başlıklı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

[irp posts=”3475″ name=”Kadınlarda ayak yanmasının nedenleri”]

[irp posts=”1585″ name=”Ayak Kokusuna İyi Gelen Doğal Yöntemler”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.