Sıradaki içerik:

Gıcık şeklinde gelen kuru öksürük

e
sv

Bayanlarda memede yağlanma

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eski zamanlardan bu güne kadar meme kadınlar adına her zaman simgesel bir takım isimler kazanmıştır. Genel olarak kadınlar için her zaman memeler cinselliği teşkil etmiş ve aynı zamanda da doğurganlığı temsil etmiştir. Genel olarak memeye yapısı açısından bakılacak olursa yağ ve ayrıca meme bezinden oluşmaktadır. Bununla birlikte her kadında bu yağ oranı bazı farklılıklar vardır.

Tüm bu nedenlerden dolayı da bayanlarda en fazla yağ gibi olan ya da benzetilen yer en fazla meme kısmıdır. Böylesi yumuşak bir dok olduğu için ve bununla birlikte yer çekimi nedeni ile genel olarak memeler bir noktadan sonra aşağı doğru bir ivme göstermektedir. Yani genel olarak yumuşak doku ve yağdan oluşan kadınlarda meme yapısı yer çekimi nedeni ile zaman içinde sarkma yaptığı ön görülür.

Birçok farklı görüşe göre eğer yer çekimi olmayan bir yerde yine böyle bir durum söz konusu olur muydu elbette yaşanmadan bilinmez. Ancak genel olarak bu durumun nedeni de bayanlarda memede yağlanma olurken aynı şekilde meme kısmında aşırı yağlanmadan ötürü her yaş içinde belirli miktarlarda hücre ölmekte ve bu yaş ilerledikçe hücre ölümü sürekli olarak artmaktadır.

Memede yağlanma

Bu yüzden de bayanlarda memede sürekli olarak zaman ilerledikçe belirli oranlarda sarmalar meydana gelmeye başlar. Elbette bunun için de birçok farklı yöntemler ortaya çıkarılmış ve bu sayede her hangi bir sarkma sonucunda bir takım ameliyatlarla bu durum düzeltilebilmektedir.

Memede Yağlanma Konusunda Çareler:

Yüzyıllar boyunca özellikle de kadınlarda en hassas ve yumuşak bölgelerden biri olan bu nokta adına önemli bir takım çalışmalar yapılmıştır. Örneğin vücudun her hangi bir yerinden alınacak yağ transferi.

Ancak sürekli olarak yapılan araştırmalarda her seferin transfer edilen yağ içindeki hücrelerin birçoğu sürekli olarak ölmektedir. Tabii ki bu transfer anında hücrelerin o noktaya transfer edildikten bir süre adapte olmaya başlamakta ve hücre kendini besleyecek bir damar sistemi bulmaktadır.

Elbette bu süreç içerisinde hücre büyüklüğü açısından en büyü yağ hücresi memelerde olduğu için oldukça hassas oluyor ve bir takım hücre açısından travmalar söz konusu oluyor. Şu da unutulmamalı ki son zamanlarda memede yağlanma durumu özellikle de gençlerde çok artış göstermekte ve çok fazla olmasa bile bu durum daha büyük yan yetişkin bayanlarda da ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte özellikle de bayanlarda hamilelik döneminde ve doğum sonrası östrojen, yani kadınlık hormonu artmakta ve bu da meme kısmında bir takım yağlanmalara neden olmaktadır.

Beslenme Şekilleri Etkiler

Bununla birlikte bir de birçok kişinin son zamanlarda hiç de dikkat etmediği beslenme şekilleri ve özellikle de bayanlarda kötü beslenme sonucu ya da yine bir takım mide ilaçları ve ayrıca bazı tansiyon veya kalp sorunları memede hem büyüme yaratıyor. Ve hem de bir takım yağlanmalara da neden oluyor ki böyle durumlardan ortaya çıkan yağlanmalar daha sonra pek de kolay kaybedilmiyor. Bu neden dolayı da özellikle de bayanlar bu gibi bir duruma maruz kalmamak için öncelikle beslenmesine son derece dikkat etmesi gerekmektedir.

Bunun yanında bir de elbette herkesin bildiği üzere bu hem erkekler de hem de kadınlar da olsa da özellikle de kadınlardaki obezite meme kısmında hoş olmaya bir yağlanamaya ve büyümeye neden oluyor. Bu da tabii ki birçok kadını rahatsız etmektedir. Hatta bu durum zamanla psikolojik bir urum haline gelebilmekte ve özgüven kaybı yaşatmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.