Sıradaki içerik:

Topuklu Ayakkabı ile Düzgün Yürümek!

e
sv

Yazın Sıcaklara Dayanacak Bir Makyaj İçin 5 Tüyo!

282 okunma — 13 Haziran 2019 16:13
Yaz Aylarına Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Yaz Aylarına Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü makyaj güzellik laboratuarı Goog Housekeeping Institute firmasının uzmanlarının yaz aylarında makyajınızın iyi ve güzel görünmesi için yapılması gereken ne varsa sizler için öğrendik ve paylaşıyoruz.

Söyleyeceğimiz bu 5 altın kuralı dikkatlice ve düzenli olarak uyguladığınız zaman hem yazın güneş ışınlarının cilde vermiş olduğu zararları minimize etmiş hemde iyi görünümlü bir makyaj sahibi olursunuz.

5 adımda muhteşem bir yaz makyajı nasıl olur? beraber inceleyelim…

Yazın Makyaja Nemlendirici ile Başlayın!

Sıcak havalarda nemlendirici kullanmak

Sıcak havalarda nemlendirici uygulanan makyajlar daha iyi bir görünüm sağlar.

İyi görünümlü bir cilt ve makyaj için cildinize verdiğiniz değer çok önemli, Dünyaca ünlü makyöz Fiona Stiles yaz aylarında özellikle uyandığınız zaman sabahları kesinlikle yağ içermeyen bir nemlendirici kullanmanızı öneriyor. Fondöteninizin de yağ içermemeli ve nemlendiriciniz ile uyum sağlamalı.

[irp posts=”1114″ name=”Yağlı Ciltler İçin Doğal Nemlendirici”]

Yazın Güneş Koruyucu Krem Olmazsa Olmaz!

Çoğu kadın UV koruması hakkında bilgili olmadığı veya önemsenmediği için cildi güneş ışınlarının zararlarından korumak konusunda eksik kalıyor. Uzmanların uyarısına göre yaz aylarında güneş kremlerinin kullanılması bu konuda çok önemli olduğunu belirtiyorlar. Güneş kremini gün içerisinde bir kaç kez kullanılmasını ünlü makyöz Fiona Stile öneriyor.

Yazın Bronzlaştırıcı ile Parlayan Bir Cilde Sahip Olun!

Yaz aylarında daha az makyaj yapılmalı

Yaz aylarında daha az makyaj daha sağlıklı bir cilt demektir.

Amerikanın New York şehrinde yaşayan makyaj sanatçısı Troy Surratt yaz sıçaklarında bronzlaştırıcı kullanımı için;

“Bronzlaştırıcı gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlar, dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar. Herkes tenine biraz sıcaklık kattığında daha iyi görünür.”

ve ayrı iyi hazırlanmış doğal ve taze bir makyaj görünümü elde etmeniz için bronzlaştırıcı kullanılmasını öneriyor. Bunun nedeni olarak ta güneş yüzünüze direk olarak çarpması sonucu özellikle alın, elmacık kemikleri, çene ve burun bölgelerine uygulanan makyajı daha uzun süre korumanıza yardımcı olacağını söylüyor.

Daha Az Makyaj Daha Doğal Cilt Demek!

alerjik ciltler

yazın en büyük makyaj sorununuz devamlı çizgi bir görünüm alması, çatlaması ve makyaj malzemelerinin yüzünüzde eriyor ise dikkat edin.!

Uzmanlar kullandığınız ürünleri ve özellikle makyajın dozunu azaltın önerisinde bulunuyor. Ama yinede makyaj yapmam gerek diyorsanız renkli nemlendiriciler ve çok amaçlı kapatıcılar kullanmanızı tav siye ederiz.

[irp posts=”6709″ name=”Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?”]

Makyaj İçin Açık Renkler Tercih Edin!

Yaz için Açık Renk Makyaj Önerisi

Yaz için Açık Renk Makyaj Önerisi

Koyu renk rujların kadınlar arasında çok popüler olduğunu bilsekte, kavurucu yaz sıcaklarına dayanacak bir makyaj için kesinlikle daha açık renk tonlarını uygulamanız gerekiyor.

[irp posts=”6028″ name=”Alerjik Ciltlere Nasıl Bakım Yapmalı?”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.