Sıradaki içerik:

Dikkat Çeken Pudra Rengi Koltuk Kombinleri

e
sv

Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Yapılır?

404 okunma — 06 Mart 2018 17:27
kalici makyaj

Yüzü solgun olan kişilerin kurtarıcısı olan kalıcı makyaj kişiyi daha canlı ve güzel gösterdiği için popüler bir estetik uygulamadır. Sürekli makyaj yapmak istemeyen kişiler için pratik bir uygulama olan kalıcı makyaj, aslında göz, kaş ve dudaklara dövme yapma işlemidir. Peki kalıcı makyaj kaç seansta yapılır ve neden yapılır?

Kalıcı Makyaj Neden Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması, kişinin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bu yüzden yüz kontrollerinde çok sık tercih edilir.

Makyaj gibi yapay olmayan ve olabildiğince doğal bir görünüm hedefleyen bu uygulama her zaman bakımlı görünmeyi garanti eder. Genelde kaşları seyrek olarak kişilerin tercih ettiği kalıcı makyaj uygulaması, dudakların da doğal bir dolgunluğa ulaşmasını sağlar.

Kalıcı Kaş Makyajı

En çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulaması olan kaş makyajı, kaşları, seyrek, yarık ya da hiç olmayan kişilerin kaşlarını belirginleştirmek için kullanılır. Son yıllarda 3 boyutlu uygulamalarla yapaylıktan uzak doğal bir kaş yapısının ortaya çıkmasını sağlayan kalıcı kaş makyajı, birçok kişi için ifadesinin belirginleşmesini sağlar.

Kalıcı Göz Makyajı

Gözlere eyeliner çekilmiş gibi uygulana bu makyaj türü çok tercih edilmese de eyelinersız yapamayanlar için ideal ve pratik bir uygulamadır.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudaklardaki asimetriyi gideren ve dudak kontörünü belirginleştiren kalıcı dudak makyajıyla dudakların daha dolgun görünmesi mümkün olur.

Kirpik Liftingi

Keratin ve kollajen içeren kirpik liftingi de son dönemde çok sık tercih edilen bir kalıcı makyaj uygulaması olarak dikkat çekmektedir. İlk uygulama itibariyle kirpiklerdeki dolgunluk ve gürlüğün görünmesi mümkün olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Seansları

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırılacak olan alanın doğru seçilmesi önemlidir. Konusunda uzman olan kişiler tarafından uygulanması gereken kalıcı makyaj işlemi, kalıcığın korunması ve uzun süre görünmesi açısından önemlidir.

2 ila 5 yıllık bir kalıcılığa sahip olan kalıcı makyaj, kişinin güneş ve zararlı UVA ışınlarına dikkat etmesi durumunda kalıcılığını sürdürmektedir. Kalıcı makyaj kaç seansta yapılır merak edenler için uygulamanın kişiden kişiye göre değiştiğini belirtmekte fayda vardır.

Microblanding kıl tekniği ile yapılan kalıcı makyaj uygulaması ortalama 2 saat sürmektedir. Bu da bir seansta tamamlanan bir süreçtir. Genelde aynı gün içinde tamamlanan kalıcı makyaj uygulaması bazen yıllık olarak yenilenir bazen de uzun süre kalıcılığını korur.

Kalıcı eyeliner uygulaması ise, gözün üst kısmına uygulanır ve birçok kişinin tahminin aksine acı vermeden uygulanır. Kalıcılık oranı kaliteli malzemeler kullanıldığında artış göstermektedir. Avantaj olarak görülen durumlar kişinin ihtiyacına göre değişmektedir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrası

Kalıcı makyaj uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanın önerilerine harfiyen uyulduğunda sorunsuz bir uygulama ve memnun edici bir sonuç ortaya çıkacaktır. Uygulama sonrası şu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir;

  • Kişisel bakımın çok iyi yapılması gerekir,
  • Verilen pomad günde iki kez düzenli biçimde sürülmelidir,
  • 1 hafta boyunca solaryum, sauna ve sıcak banyodan uzak durulmalı, güneşe çıkılmamalıdır,
  • 3 gün yüze hiçbir şekilde su değmemelidir,
  • 3-5 yıl kullanılan kaşlar yenilendiğinde ömür boyu sorunsuz biçimde tercih edilebilir.

Kalıcı makyaj yaptıracağınız yerin hijyen kuralları ve sterilizasyon konusuna özen gösterdiğinden emin olmalısınız. Bu tür uygulamalar kişiye özel yapılmalıdır ve birine yapılan uygulama başkasına da yapılırsa mikrop ve enfeksiyon kapma gibi riskleri söz konusu etmektedir.

Kalıcı makyaj için gereken tedbirlerin alınması durumunda ihtiyacınız olan uygulama sürecinin başarılı biçimde gerçekleşmesi şarttır. Aksi halde cildinizde problem yaratan durumlar yaşanabilir

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.