Sıradaki içerik:

Selülitler İçin Kahve Peelingi Maskesi

e
sv

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

521 okunma — 20 Aralık 2018 17:52
Gölgeli Göz Makyajı

Etkileyici ve gizemli bakışlara sahip olmanın en kolay yolu harika bir göz makyajı dır. Özellikle gözlerdeki derinliği ortaya çıkarmak için koyu tonlarla yapılan göz makyajı son derece etkilidir. Dumanlı göz makyajı olarak da bilinen buğulu göz makyajı gözlerdeki buğulu etkiyi ortaya çıkarmanın en başarılı yoludur. Sizlere bu yazımızda buğulu göz makyajı nasıl yapılır sorusuna cevaplar sunacağız.

Buğulu Göz (Gölgeli) Makyajı Uygulaması

Son yıllarda moda trendleri arasında yer alan gölgeli makyaj gözlerin güzelliğini ve bakışlardaki etkiyi artırmanın en kolay yoludur.

Siz de bakışlarınıza anlam katacak bu makyaj stili ile özellikle gece davetlerinde en güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı için ihtiyacınız olan en temel malzemeler siyah göz kalemi ve siyah rimel. Kolayca uygulayabileceğiniz bu makyaj tarzı gece davetlerinde vazgeçilmeziniz olacak.

Aynı zamanda makyaj için fazla zamanınız olmadığı durumlarda da birkaç ufak detay ile buğulu makyaj gecenize anlam katacak.

Göz makyajına başlamadan önce ten makyajınızı tamamlamış olmanızda fayda var. Ten renginiz için en uygun fondöteni kullanarak cildinizde görünmesini istemediğiniz kusurları kapatabilirsiniz.

Gölgeli Buğulu Göz Makyajı Uygulaması

5 Adımda Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  1. Ton Seçiminin Önemi

Göz renginize ve zevklerinize göre far için kullanacağınız tonu seçin. Eğer iddialı bir makyaj ile geceye damga vurmak istiyorsanız siyah ve gri tonlarını karıştırarak uygulayabilirsiniz. Daha sade bir makyajla doğallığınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız da kahverengi ve pembe tonları sizin için ideal olacaktır.

  1. Baz Uygulamanın Önemi

Ton seçimi yapıldığına göre buğulu göz makyajı için baz uygulama kısmına geçebiliriz. Siyah ve gri tonlarını tercih ediyorsanız açık gri tonlarını göz kapağınızın üzerine uygulayın. Eğer kahverengi ve pembe tonları tercihinizse toz pembe tonlarını baz olarak uygulayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta koyu tonu gölge olarak uygulamanızdır.

  1. Göz Kapağınızı Gölgelendirin

Siyah ya da kahverengi göz kalemini göz kapağınızın katlanma kısmına uygulayın. Ardından fırça yardımı ile göz kapağınızın üzerine kalemi dağıtın. Burada kusursuz bir görünüm yaratmaya çalışmanıza gerek yok. Önemli olan tüm göz kapağınıza koyu tonu dağıtmanız.

  1. Gözlerini Ortaya Çıkar

Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak için göz kapağına yaptığınız dağıtma işlemini alt kirpik kısmına da uygulayın. Özellikle fırçada kalan koyu tonu alt kirpiklerinizin dibine uygulayarak doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu işlem gözlerinize tümüyle buğulu bir görünüm katacaktır.

  1. Kirpikleri Belirginleştir

Makyajınızın en önemli ve en kritik kısmı rimel uygulamasıdır. Kirpiklerinizi ön plana çıkararak tam anlamıyla keskin bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu aşamada isterseniz takma kirpik de kullanabilirsiniz. Doğal görünüme sahip takma kirpikler ile kirpiklerinizin daha uzun ve daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı uygulaması için son adımda rimelinizi de bolca sürerek gözlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

Pratik Buğulu Göz Makyajı

Makyaj için her zaman uzun saatleriniz olmayabilir. Aceleniz olduğu durumlarda sadece 5 dakikanızı ayırarak kolayca dumanlı bakışlar yaratabilirsiniz. Göz kapağınızın üzerine ve alt kirpiklerinizin dibine koyu renk far uygulayarak fırça yardımıyla dağıtın.

Pratik Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Olur?

Ardından rimelinizi de sürerek 5 dakikada buğulu makyajınızı tamamlayın. Bu işlem için özellikle far uygulamanızda fayda var. Göz kalemini dağıtmak daha fazla zaman alacağı için farınızı kısa sürede istediğiniz bölümlere dağıtabilirsiniz.

Özellikle günlük yaşamda abartıdan uzak, ancak bir o kadar da anlamı bir makyaj stili arayanlar için farla uygulanan pratik buğulu göz makyajı idealdir. Tek renkle kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntem sayesinde acil durumlarda rahatlıkla günü kurtaracak bir görünüme ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.