Sıradaki içerik:

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri

e
sv

Kusursuz Bir Gelin Makyajı İçin En İdeal Tüyolar

217 okunma — 19 Mart 2018 01:13
kusursuz gelin makyajı

Hayatınızın en özel ve en güzel günün muhteşem görünmek istediğinizi biliyoruz. Doğru yapılmayan bir gelin makyajı sizin güzelliğinize gölge düşürebilir.

Gelin Makyajı İçin Tavsiyeler

Bu neden ile doğru bir gelin makyajı yaptırmanız için size yardımcı olacak makyaj tüyoları hazırladık. Bu makyaj tüyoları ile düğününüzde adeta ışıldayacaksınız.

 1. Ten Renginize Göre Gelin Makyaj Yaptırın

Kuaförler çoğu zaman ezbere gelin makyajlarının izinden giderler. Oysaki her ten rengine her çeşit renk uyum sağlamayacaktır. Bu neden ile ten renginize göre makyajınızda kullanılacak tonlara karar vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

 • Buğday tenliyseniz herhangi bir renk kısıtlamasına girmenize hiç gerek yok ancak yine de saç renginizi baz almalısınız. Koyu renkli saçlarınız varsa açık tonlara; saçlarınız açık tondaysa koyu tonlara ağırlık vermelisiniz.
 • Esmerseniz pastel tonları tercih etmelisiniz. Böylece teniniz ışıldayacaktır.
 • Eğer beyaz tenliyseniz fuşya ve pembe tonlardan gitmelisiniz. Cildinizi ön plana çıkaran bu renkleri rujunuzda kullanmalı ve oldukça hafif tonda pembe bir allık uygulamalısınız.

gelin makyajı

 1. Göz Renginize Dikkat

Eğer gelin makyajı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ikinci dikkat etmeniz gereken nokta göz renginizdir. Göz renginizi ortaya çıkaracak ve boğmayacak tonda makyajlar yatırmalısınız.

 1. Cilt Bakımına Dikkat Edin

Cildinizin güzel ve pürüzsüz olması gelin makyajınızın en güzel şekilde yapılması için size yardımcı olacaktır. Bu neden ile cilt bakımınıza özen gösterin ve mümkünse düğünden 1 – 2 ay önceden cildinizi ferahlatacak ve kusurlarından kurtaracak bakım yapın. Böylece makyajınızda sadece ufak tefek kusurlar örtülecek ve çok daha duru bir güzelliğe sahip olacaksınız.

 1. Abartılı ve Boğacak Makyajlardan Uzak Durun

Gelin makyajı denilince sanki abartılı makyajın mükemmel olacağını düşünen kişiler var. Yüzünüzü geri plana atacak ve güzelliğinize gölge düşürecek abartılı makyajlardan uzak durun.

 1. Suya Dayanıklı Makyaj Yaptırın

Yüzünüzü sararak en iyi görüntüyü veren plastik makyajı tercih etmenizi öneririz. Özellikle havaların sıcak olduğu zamanlarda evlenmeyi planlıyorsanız; terleyebilir ve makyajınız akabilir. Evde gelin makyajı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, önerilerimize uyarak siz de evinizde kendi makyajınızı yapabilirsiniz; sadece makyajınızın akmaması için gelin makyajınızın uya dayanıklı ürünler kullanmaya özen gösterin.

 1. Farda Nude Tonları Uygulayın

Açık toprak renkleri gelin makyajlarında en çok tercih edile far tonlarıdır. Bunun nedeni makyajınızı sade ve doğal göstermesidir. Farlarda parıltılı tonlar makyajınızın abartılı görünmesine neden olabilir. Toprak rengi ya da açık tonda farları tercih etmelisiniz. Üzerine uygulayacağınız siyah ya da kahverengi eyeliner ile gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

gelin makyajı trendi

 1. Doğallığı Ön Plana Çıkarın

Doğal bir gelin makyajı her zaman tercih etmeniz gereken makyajdır. Gelin makyajınızın olabildiğince sade ve sizin duru güzelliğinizi ortaya çıkaran nitelikte olması gerekmektedir. Bu neden ile aşırı tonlardan, abartılı ve yoğun göz makyajından uzak durun. Mümkün olduğunca sade gösterecek makyaj yaptırın.

 1. Allığınızı Doğru Tonda Uygulayın

Allığı abartmak gelin makyajınızın güzelliğine gölge düşürebilir. Allığı cilt tonunuza uygun olarak elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeye hafif tonda uygulayın. Açık tenliyseniz pembe tonlarda; buğday tenli ve esmerseniz hafif bronz tonlarda allık uygulayabilirsiniz. Böylece doğal tonlarda bir gelin makyajı yapabilirsiniz.

 1. Ruj Tonunu Doğru Seçin

Kırmızı, bordo gibi koyu renk rujlar artık gelin makyajlarında kullanılan tonlar olmaktan çok uzaklar. Mümkün olduğunca pastel tonda ve dudak renginize yakın rujlar kullanarak gelin göz makyajı ile duru ve doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

[irp][irp][irp]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.