Sıradaki içerik:

Burun Estetiği Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

e
sv

En Çok Bilinen Pahalı Çanta Modelleri

552 okunma — 07 Aralık 2017 02:04
en pahalı çanta modelleri

Söz konusu çanta olduğunda kadınların ne denli hassas olduğu erkekler tarafından anlaşılamıyor. Bu makalemizde sizler için en değerli ve en pahalı çanta markaları hakkında bilgi aktarıyor olacağız. Elbette bu çantalar, bayan çanta modelleri arasından seçildi.

Günlük hayatın vazgeçilmezidir çantalar. Çoğu zaman erkekler, kadınların çantalarının ne denli karışık olduğunu dile getirirler ama cüzdanlarını, telefonlarını, sigara paketlerini, araba anahtarlarını da eşlerine, sevgililerine verip çantalarında taşıtmaktan da vazgeçmezler.

Peki günlük yaşantımızın vazgeçilmezi olan çanta modelleri ne kadar pahalı olabilir? En değerli markalara ait dünyaca ünlü çanta markaları ve çanta modelleri hangileridir? Gelin beraber inceleyelim.

Dünyaca Ünlü Pahalı Çanta Markaları ve Modelleri

10. Michael Kors

1981’de kurulan ve büyük bir Amerikan markası olan Michael Kors, genel olarak Amerika kıta sınırları içerisinde daha fazla biliniyor. Özellikle eski ABD başkanı Obama’nın eşi tarafından tercih edilmeye başlandıktan sonra epey bir ün kazandı. Aynı zamanda dünyaca ünlü müzisyen ve mankenler de Michael Kors markasını tercih ediyor.

Bu listede olma sebebi pahalı olmasından çok tanınması ve tercih edilmesidir.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 1.500 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – michael kors

9. Balenciaga

103 yıl evvel, 1914 yılında kurulan ve tasarımcısının ismini (Cristobal Balenciaga) taşıyan Balenciaga marka çantalar en bilinen ve en pahalı çanta modelleri arasında 10. sırada yer alıyor.

Birkaç yıl sonra İspanya’da başlayan iç karışıklık ilerleyen dönemlerde iç savaşa döndüğü zaman, tasarımcı Balenciaga mağazalarını kapatmak zorunda kaldı. İlerleyen dönemlerde Paris’e taşınan tasarımcı, hala geçerliliğini koruyan Balenciaga markasını bulunduğu şehirde, modanın başkentinde devam ettirdi.

Dünyanın en iyi çanta modelleri arasında yüz yıldır yerini koruyan Balenciaga, birçok ünlünün tercihidir. Çanta modelleri genel anlamda motosikletlerden ilham alınmaktadır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 4.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – balenciaga

8. Givenchy

Balenciaga markası altında bir tasarımcı olan Hubert de Givenchy, 1952 yılında özel tasarım çantalarını tanıttığı mağazasını açtı ve bir anda unutulmaz sanatçı Audrey Hepburn gibi dönemin ikonları tarafından fark edildi.

Aynı zamanda kıyafet, aksesuar tasarımı da yapan Givenchy, markanın büyümesiyle beraber, ünlü yazar Truman Capote’in Tiffany’de Kahvaltı isimli eserinin uyarlaması olan ve aynı ismi taşıyan filmin aksesuarları, çantaları ve elbiselerini de tasarladı. Elbette bu, başlı başına bir büyüme hamlesiydi.

Dünya çapında büyük üne kavuşan ve zarafet simgesi olarak görülen GS logosu, oldukça kaliteli ve pahalı çanta markalarından bir tanesi. Çanta modelleri kadar ayakkabı fiyatları da oldukça yüksektir.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 5.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – givenchy

7. Dolce & Gabbana

1980 yılında kurulan Dolce & Gabbana, ünlü markalarla kıyaslandığında oldukça genç olmasına rağmen büyük bir başarı elde etmiştir. Türkiye’de en bilinen markalardan bir tanesidir ve pazarlama stratejileri, ünlüleri giydirmek, çantalarını tasarlayıp üretmek üzerine kurulmuştur. Bu stratejinin ne denli başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 6.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – dolce & gabbana

6. Fendi

1925 yılında kurulan marka, Fendi ailesine aitti ama hisselerin %90’ı Louis Vuitton’a satılmıştır. Elbette bu satın alma Lous Vuitton’a yaramıştır ki sizler de ne denli büyük bir marka olduğunu biliyorsunuz.

Tasarımlarını son yıllarda en ünlü moda tasarımcılarından Karl Lagerfeld’in üstlenmesiyle FS logoları artık oldukça ilgi çekiyor.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 6.500 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – fendi

5. Yves Saint Laurent

1962 yılında kurulan ve sürekli el değiştirmesi sebebiyle mali problemler yaşayan ve YSL olarak kısaltılan marka oldukça büyük bir kitleye satış yapmıştır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 9.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – Yves Saint Laurent

4. Gucci

Ünlü İtalyan tasarımcı Guccio Gucci tarafından 1921 yılında kurulan Gucci markası, 2009 yılında en önemli global markalardan birisi seçilmiştir. Yalnızca bayan çanta modelleri üretmekle kalmayan Gucci, aynı zamanda ayakkabı, elbise, araba döşemesi, kemer, şapka gibi ürünleri de üretmektedir. Ülkemizde de en bilinen en pahalı çanta modelleri arasında Gucci üst sıralarda yer almaktadır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 10.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – gucci

 

3. Hermes

1987 yılından günümüze, en beğenilen birçok çanta modelleri Hermes imzası taşımaktadır. En pahalı çanta modelleri arasında yer almasının bir diğer nedeni de elbette kalitesi. En kaliteli deriden üretilen çantaların el işçilikleri muazzamdır. H logosunu gördüğünüz her ürünü yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 12.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – hermes

2. Chanel

1909 yılında Coco Chanel tarafından kurulmuş olan marka, yalnızca çanta modelleri tasarlayıp üretmekle kalmıyor, aynı şekilde parfüm ve diğer deri ürünlerini de üretiyor. Ülkemizde Chanel marka parfüm de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 15.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – chanel

1. Louis Vuitton

1854 yılında kurulan Louis Vuitton, dünyanın en lüks ve değerli markaları arasındadır. LV amblemi, en çok bilinen logodur. Ülkemizde de oldukça bilinen bir marka olsa da, özel tasarım ürün fiyatları dudak uçuklatacak seviyelere çıkabiliyor. En fazla sahte çanta Louis Vuitton adı altında yapılıp satılmaktadır.

Diğer markalara göre daha ucuz gibi görünse de, en değerli marka olduğu ve en çok bilinen çanta modelleri Louis Vuitton‘a ait olduğu için birinci sırayı almıştır. Çünkü diğer markaların çanta modelleri satışı başına Louis Vuitton onlarca çanta satmaktadır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 2.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – louis vuitton

Bu makalemizde sizler için çanta markaları üzerinden en çok tercih edilen en pahalı çanta modelleri hakkında bilgi aktarmış olduk. Bir başka makalede görüşmek üzere.

[irp posts=”3081″ name=”Değişik ve Güzel Çanta Modelleri”]

[irp][irp]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.