Sıradaki içerik:

Cinsel Arzuyu Arttırmak İçin Öneriler

e
sv

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında Merak Edilenler?

428 okunma — 21 Mayıs 2019 16:47
Hamilelikte cinsel ilişki

Gebelikte cinsel isteğin artmasına rağmen rahim ağzının açılmasını daha da kolaylaştıracağı korkusu ile erken doğum olacağı ve damarların açılıp kanama olacağı riskinden dolayı eşler gebelik anında cinsel ilişkilerden kaçınmaktadırlar. Fakat hamilelikte cinsel ilişki normal şartlarda bebeğe zarar vermez.

Hamilelikte Cinsel Yaşam Nasıl Olur?

Erkek cinsel organının bebeğe teması söz konusu olamaz ve tıbben böyle bir olay olması imkansızdır.

Ayrıca hamilelik anında rahim ağzında salgıların çoğalmasıyla artan sıvının bakterilerin ve spermlerin rahime ulaşması engeller.

Gebeliğin ilk 3 ayında cinsel isteksizlik, halsizlik, uykusuzluk ve bulantı-kusma gibi haller görülebilir. Ama 3. aydan sonra cinsel isteğin artışı gözlenmektedir.


Son 3 ayda ise cinsel isteğin son haddeye ulaştığı halde karnında aynı anda büyümesinden dolayı bazı hareketler buna engel olabilir.

Soru: Orgazm erken doğuma neden olabilir mi?

Cevap: Yapılan gözlemlerde orgazmın sürecinde kasların gevşemesi ve rahim ağzının kayganlaşması olduğu halde erken doğum teşhisi görülmemektedir.

[irp posts=”1045″ name=”Hamilelikte Cinsel İstek Artar mı ?”]

Soru: Gebelikte cinsel ilişkide hangi pozisyonlar denenmelidir?

Cevap: Gebelik boyunca değişik ve uzmanların önerdiği pozisyonlar denenmelidir. Örneğin erkeğin üste olacağı pozisyonda karna erkeğin baskı yapacağı için önerilmeyen bir pozisyondur.

Bunun için daha çok kadının üste yada yanda olduğu kadının hareketlere yön vereceği pozisyonlar önerilmektedir.

Hamilelikte cinsel ilişki kaçıncı aya kadar olmalı?

Gebelikte cinsel yaşam ve ilişki süresi ne kadar olmalı? insanların en çok merak etmiş olduğu olduğu konudur.

Anne adayları gebelikte, kendi doktorları aksini söylemediği sürece cinsel ilişkiye girebilirler. Şu bilinmeli ki 36. ve 37. haftalardan sonra anneler mekanik olarak zorlanacakları için cinsel ilişkiye ara vermeleri gerekir.

Yani gebeliğin son zamanlarında cinsel yaşam, kadınlar için zevkten  daha çok zorlayıcı bir şeye dönüşebilir. Sonuç olarak hamileliğin normal seyrinde ilerlediği, kendini iyi hissettiğin ve yeterince istekli olduğun sürece hamilelikte cinsel yaşam sürdürülebilir.

[irp posts=”4251″ name=”Hamilelikte Sigara Kullanımı | Zararları | Bırakma Yöntemleri”]

[irp posts=”2582″ name=”Hamilelik Çatlaklarına Ne İyi Gelir”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.