Sıradaki içerik:

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında Merak Edilenler?

e
sv

Kadınlar Neden Açık Giyinmeyi Sever?

789 okunma — 22 Mayıs 2019 13:13
Kadınlar Neden Dekolte Giyer

ABD’li psikolog Dr. Jennifer Baumgartner kadının içinde var olan ve saklı kalan arzu ve ihtirasların giydikleri kıyafetlerle meydana çıktığını  takipçileriyle paylaştı.

Kadınlar neden açık giyinir sorusunun cevabı psikologlara göre gündelik kıyafetlerinde göğüs dekoltesini kullanan bayanlar hayatlarında onları idame edecek bir güç arayışı içinde bulunuyor.

Kıyafetlerini gereğinden fazla takıyla donatan kadınların öz güven eksikliği olduğunu söylerken taktıkları takılar ve mücevheratla etrafı büyülemeye çalışanların genellikle maddi durumunun sıkıntılı olduğunun altını çizdi.

Kadınlar Neden Açık Giyinir?

İş yerinde gömlek düğmelerini sonuna kadar kapatan kadınlar işverenlerine “Dişiliğin ön plana alınması zayıflığın göstergesidir” imajını ve mesajını veriyor. Kitapta yer alan bir diğer örnekte de genç ve yaşlı kadınlar karşılaştırılıyor.

Kısacık bir etekle sokağa çıkan bir genç kız insanların dikkatini çekme isteği içindeyken benzer bir elbiseyle dışarı çıkan yaşlıca bir kadın yaşını gizleme eğilimi içinde.

Dr. Baumgartner giysilerle duygular arasındaki ilişkiyi şöyle ifade etti ;  “Giydiklerimiz iç dünyamızda olan her şeyi dış dünyaya yansıtan bir ayna gibidir.

Duygularınız ve düşünceleriniz yatak odanızdaki dolabınızda üst üste sıralanmış olarak sizi bekler. Tek yapmanız gereken hissettiklerinizi seçtiğiniz kıyafetle üzerinize giymektir.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.