Sıradaki içerik:

Ergenlikteki Çocuğunuzun Özgüvenini Nasıl Geliştirirsiniz?

e
sv

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

368 okunma — 12 Şubat 2018 11:32
Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Güzellik her bayanın hayalidir. Öyle ki günümüzde bayanların fazlası ile kullandıkları kozmetik ürünleri hep bir güzelleşme yarışıdır. Bayanlar  birbirlerinden daha güzel görünmek için kozmetik ürünleri ile güzelleşme yoluna başvururlar. Eğer makyaj kadınların çizgilerini bozmadan doğal güzelliklerinin kontürlenmesi şeklinde yapılıyor ise makyaj uygulamaları ile hanımların güzellikleri dikkat çekici şekilde ortaya çıkacaktır.

Ancak bir de bu kozmetik ürünlerinin yoğun kullanılmasının cildin sağlığı açısından olumsuz etkilerini de kabul etmek gerekir. Neticede de makyajsız güzel görünmenin püf noktaları dikkat çeken bir konu olur. Makyaj yapmadan da doğal cilt güzelliğinin ortaya çıkması son derece mümkündür.

Makyajın Cilde Zararları

Hanımların yoğun olarak kullandıkları fondötenler temizlenmediğinde cildin gözenekleri dolar. Cildin gözeneklerinde biriken fondöten ile çevresel kirler cildin nefes almamasına neden olur ki bu da cilt elastiğini olumsuz yönde etkiler.

Böyle bir davranış cildin yaş ilerledikçe daha da kırış kırış olmasına, sarkmasına ve akne gibi bir çok problemin ortaya çıkmasına neden olur. En çok kullanılan bir başkası da maskaradır.

Maskaralar kıl köklerini tıkadıklarından dolayı kirpiklerin bir zaman sonra dökülmelerine sebebiyet verirler. Bununla birlikte göz çevresinde enfeksiyonlara yol açarlar. Gözde kızarıklık, kaşıntı gibi bir çok problemle karşı karşıya kalınabilir. Rujun dudaklardan temizlenmemesi dudak kuruluklarına yol açar. Dudaklarda var olan ince çizgilerin daha da belirginleşmesi ortaya çıkar. Bu nedenle makyajsız da doğal uygulamalar ile güzel kalınabileceğinin bilincinde olunması gerekir.

Makyajsız Güzel Cilt

Kozmetik ürünlerini kullanmadan makyajsız güzel bir cilt sahibi olmak düşünüldüğü kadar da zor değildir. Aslında makyaj yaparak hanımlar kendi özgüvenleri ile başa çıkmak isterler. Makyaj yapmadan da yalnızca ciltlerinin sağlığına önem vererek güzel kalınabileceğinin bilincinde olunarak doğal uygulamalardan yararlanmak cilt sağlığı açısından mükemmel sonuçlar verecektir. Sizde makyajsız güzel olmanın yollarına başvurmak istiyorsanız öncelikle elinizde olan kozmetik ürünlerini bir kenara atmalısınız.

Ardından her gün mutlaka cildinizin nem ihtiyacını karşılamanız gerekecektir. İşe en basitinden günde 2 veya 2,5 litre su içerek başlayın. Böylece cildinizin nem dengesini korumuş olacaksınız ve cildinizin yeterli nem oranından dolayı da elastiği artacaktır. Elastik yapısı normal kabul edilen cilt tipi kolay kolay yaşlanmaz, sarkmaz ve kırışıklıklara sebebiyet vermez.

Doğal Cilt Güzellik Sırları

Kan akışının hızlılık ve süreklilik arz ettiği cilt güzel görüne bir sağlıklı yapıya kavuşmuştur. Cildinizde kan akışının hızlılık kaydetmesi için bazı egzersiz hareketleri ile özellikle sabah saatlerinde vücudunuzu esnetin. Oksijen dolu temiz havayı solumaktan korkmayın.

Limon cilt güzelliği üzerinde bilimsel çalışmalara tabi olan bir besin olarak karşımıza çıkar ki limonu sabahları tüketmeniz cildiniz açısından olumlu etkiler yaratır. Doğal cilt güzellik sırları hakkında yapacağınız araştırmalar neticesinde kozmetik ürünlerinden daha etkili sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Sizde cildinize önem verin ve kendinize sağlıklı bir yaşam tarzı seçin.

Genç Ve Güzel Kalmak İçin Ne Yapmalı?

İlerleyen yaşınıza rağmen hala ve genç ve güzel kalmayı başarmış iseniz bunu sağlıklı yaşam tarzı benimsemenize ve kozmetik ürünlerinde uzak kalmanıza borçlusunuz. Genç ve güzel kalmak için ne yapmalı diyorsanız sağlıklı bir beslenme tarzı benimsedikten sonra cildinizi her akşam doğal ürünler ile temizlemeyi unutmayınız. Cilt gözeneklerinin açık olması çevremizde duman, gaz gibi kirlerin cilt gözeneklerinde tıkanmalarına neden olur.

Cilt gözeneklerinin açık kalmasını sağlamak ise cildin rahat nefes almasını sağlayacaktır. Cildinizi doğal besinlerle nemlendirmelisiniz. Eğer kaşlarınızın veya kirpiklerinizin cansız görünmesinden şikayetçi iseniz bu duruma kaş ve kirpiklerinize besleyici yağlar sürerek çare bulunuz.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.