Sıradaki içerik:

Çocuk İçin Yürümeyen Evlilik Devam Ettirilir mi?

e
sv

Bir Haftada Göbek Yağı Eritme Egzersizleri 

576 okunma — 21 March 2018 00:00
göbek eriten diyet

Kilo almalar çoğunlukla basen bölgesi denilen kalça ve göbek kısmından belli olur, yağ kütlesi karın kısmında toplanır. Pantolon ve eteklerin beli sıkmaya başlar, karnın ön tarafı bir tümsek halinde yükselir. Sizin için kilonuza dikkat etme zamanı gelmiştir, artık göbek yağı eritme hareketlerine başlamanız gerekmektedir.

Göbek Yağı Eritme Egzersizleri Nelerdir?

Bu konuda yaygın olarak bilinen ve kesin etkili olan dört hareket var. 

Double Leg Lift – Çift Bacak Kaldırma Hareketi

Hedefte göbek yağları var, bu yüzden alt karın kaslarınızı çalıştırmalısınız. Yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi ensenizin altında birleştirin. Sonra her iki bacağınızı dik olacak şekilde beraberce yukarı kaldırıp indirin. İlk başta dengenizi sağlayamıyorsanız ellerinizi kalça altında birleştirebilirsiniz. Hareketi 20 defa yapmaya çalışın ve egzersiz süreniz içinde en az iki set uygulayın.

Cable Reverse Crunch Kıvrık Dizle Kalça Kaldırma Hareketi

Gene sırt üstü yatın ve ayaklarınızı dizlerden kıvırarak göğüs hizanıza kadar kaldırın, kalçanız da bu arada kalkacaktır. Sonra düz olarak yere uzatın, gene harekete başlayın. Karın kaslarınızın zorlandığını hissetmelisiniz, sonuçta göbek yağları hareketlenmeli. 20 kere yapmayı deneyin ve giderek hareket sayısını artırın.

Criss Cross – Çapraz Mekik Hareketi 

Bu hareket de yerde, sırt üstünde yapılıyor. Ellerinizi ensenizin altında birleştirin. Sol dizinizi göğüs hizasına kaldırın.  Sağ dirseğinize değecek şekilde kalçadan kıvrılın. Sonra hareketi tersten tekrarlayın. 15 kere yapmayı deneyin ve bu hareketi de egzersiz süreniz içinde en az iki set uygulayın.

Side Planck – Yan Plank Hareketi

Bu kez gene yerde ama yan yatıyorsunuz. Bacaklarınız dik kalacak şekilde karın kaslarınızı içine çekin ve yandan kolunuz üzerinde dengede kalmaya çalışarak kalçanızı yukarı kaldırın ve indirin. Bacaklar birbirine paralel olmalıdır. 20 kere yapabilirsiniz.

Bütün bu hareketleri yaparken gevşek durmayın, karın kaslarınızın kasıldığını hissetmelisiniz. Ve egzersizlerinize başlarken hafif bir yerinde koşu ile kaslarınızı ısıtabilirsiniz.

Hem Eğlence Hem Hareket

Göbek eritme hareketleri içinde şüphesiz en güzellerinden biri bisiklete binmektir. Gene sırt üstü yatarak bisiklete biniyormuşçasına ayaklarınızla daireler çizebilirsiniz. Elleriniz gene ensenizin altında olsun. Ama gerçekten bisiklete binmek çok daha iyi olacaktır. Belediyelerin parklara yerleştirdiği egzersiz aletleri içinde sabit bisikletler var ve çok işe yarıyorlar.

Her gün düzenli olarak bu sabit bisikletlerde 20 dakika kadar pedal çevirin. Çok zevkli bir egzersiz olacaktır. Fakat göbek yağları nasıl erir sorusuna verilen ve herkesin yapabileceği temel egzersiz ise tabii ki yürüyüştür. Günde 40 dakika normal tempodan biraz daha hızlı olacak şekilde yürüyün. Sağlıklı olmanın en güzel yolu bol bol yürümekten geçiyor.

Egzersiz Programınız Diyetle Birlikte İlerlesin 

Zayıflama yani fazla yağların yakılması düzenli egzersizlerle beraber sağlıklı bir diyet programı uygulamakla gerçekleşir. Hatta bu sürecin orantısı yüzde 30 egzersiz, yüzde 70 beslenmedir. Aldığından daha çok kalori harcayan herkes zayıflar. İnsanın ortalama günlük 2000 kalori alması gerekiyorsa sizin diyet programınız 1200 kalori civarında olmalıdır.

Bunun yanında egzersizler ile vücudunuzdaki kasları biçimli halde tutarak ve kalori harcamayı destekleyerek zayıflamanız mümkündür. Bu arada egzersizlere başlamadan önce ağzınıza bir iki kuru hurma atmak size ayrıca güç verecektir. (Hurma rejimi beslenme uzmanlarının öğütlediği bir diyettir.)

Egzersiz programınızı aksatmadan, örneğin günde 20 dakika üzerinden sürdürürseniz kısa zamanda sonuç almaya başlarsınız. Pantolon veya etek fermuarlarınız daha kolay kapanmaya başladıkça kendinizi de çok daha iyi hissedeceksiniz. Hareketli yaşam biçiminizi göbeğinizi erittikten sonra bile sürdürün, hareket sağlıktır.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.