Sıradaki içerik:

Tayt Üzerine Neler Giyilir ?

e
sv

Koltuk Altı Neden Kararır ?

424 okunma — 07 Haziran 2016 18:03

Kadınların bazı bölgerin de bu tür kararmalar olabilir , koltuk altı kararması gibi bıyık bölgesi ve cinsel bölgedeki kararmalar kişiyi rahatsız edecek düzeyde olduğu zaman bu soruna çözüm arayışları kaçınılmaz oluyor. Bu tür lekeler can sıkıcı durumlara yol açabilir , koltuk altı bölgeniz temiz olması rağmen dışarıdan bakıldığında görünen siyah lekeler koltuk altınızı saklamanıza ve psikolojik olarak sorunlara yol açar.

Bu bölgeler için olması gereken ve aslında istenen , temiz bir bölge aynı zamanda bu bölgenin vücut rengiyle uyumlu halde görünmesidir. Böylece çirkin ve kötü bir görüntü olmadan istediğimiz kıyafeti giyebilir , koltuk altımızı saklamaktan kurtulabiliriz.

Bu sorunun nedenlerini ele alacak olursak başlıca sebeplerden birisi , jilet ile koltuk altı kıllarını almaktır. Jilet yapısı itibari ile cilt dokusundan tahrişlere sebep olur , bu nedenle koltuk altı , bıyık bölgesi ve cinsel bölge gibi hassas bölgelerinizde kesinlikle jilet kullanmamalısınız.Bunun yanı sıra çoğu epilasyon aleti de aynı soruna neden olabilmektedir. Ağda yapın demiyorum ama bu bölgeleri daha hassas temizleyiciler ile temizlemeyi sizlere tavsiye ediyorum.Bu sorun ile ilgili çözüm önerilerini zaten alt kısımda detaylı olarak ele aldım. Merak etmeyin kalıcı bir sorun değil , birkaç pratik yöntemle bu kararmalardan rahatlıkla kurtulacaksınız.

 Koltuk Altı Kararması Neden Olur ?

Koltuk Altı Kararması Neden Olur ?

Koltuk altı kararmalarının diğer nedenlerinden biri ise; sürtünmelerdir. Az önce bahsettiğim gibi koltuk altı hassas bir bölgedir ve bu bölgedeki sürtünmeler yapısına zarar verecek sertleştirecektir. Bu sebepte bölgedeki kıl yapısı deri içine hapsolacak , kalınlaşacaktır. KalınlaşKoltuk Altı Kararmasına Çözüm[/caption] Koltuk Altı Kararması[/caption]an kıl yapısı uzamamış olmasına rağmen dışardan siyah siyah noktalar halinde gözükecek ve kararmaya yol açacaktır.

Pek sık görülmese de koltuk altında bakteri oluşumu da sebepler arasındadır. Bu bölge çok sık terlediği için bir takım hastalıklara yol açar  , bulaşan bakteriler kıl yuvalarına yerleşir ve siyahlaşmaya yol açar. Zaten bu tür bi durumda rahatsız eder ve canınızı yakar , bakteri olduğunu sizde bu şekilde anlayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm

Koltuk altı kararmasının sebeplerini uzunca ele aldıktan sonra sizlerinde çok merak ettiği çözüm önerilerine gelelim. Yazacağım öneriler kesinlikle denenmiştir ve işe yarayan önerilerdir bundan dolayı kafanızda herhangi bir soru işareti kalmamasını diliyorum. Sağlıksız olan hiçbir işlemi burada paylaşmadım , lekelerden kurtulacağım derken pek çok cilt sorunu ile karşılaşmayı kimse istemez.

Tuz ve Limon Başlıca Çözüm

Limon etkili bir ilaçtır , mikrop öldürücü asit ve beyazlatıcı etkiye sahip bu mucizevi ürünü sağlıklı olarak kullanabilirsiniz. Bölgedeki tüylenmeyi hem azaltacak , terleme konusunda size doğal bir deodorant etkisi yapacak hemde koltuk altı bölgesinde ki kararmaları çözecektir. Sabah ve akşam bir adet limonu ortadan böldükten sonra üzerine tuz ilave ederek koltuk altı bölgenizi temizleyiniz. Bu işleme bir hafta süre boyunca devam ettiğiniz takdirde bölgedeki beyazlaşmayı fark edeceksiniz. Size önereceğim en sağlıklı ve doğal yöntem limon – tuz yöntemidir. Bizzat işe yararlığı denenmiştir. Herhangi bir yan etkisi de yoktur. İşlemi yaptıktan sonra koltuk altı bölgenizi temizlemeniz yeterlidir.

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm

Koltuk Altındaki Ölü Derileri Temizlemek

Koltuk altında biriken ölü deriler de bu lekelenmeye sebep olurlar. Bundan dolayı banyo yaparken hassas davranarak koltuk altlarınızı bol bol keseleyiniz. Böylece bu bölgedeki ölü deriler atılacak ve koltuk altınız rahat bir nefes alacaktır. Rahatlamış koltuk altınız bu sayede kararma yapmayacak size rahat bir imkan sağlayacaktır. Deriler ilk başta soyulmaya başlayabilir bu normaldir ölü deriler kendilerini atmaya başlamıştır.

Patates ve Salatalık

Sizlere salata tarifi vermiş gibi olmak istemesem de , bilinen yöntemlerden biriside patates ve salatalıktır. Limonun asitli yapısından dolayı kullanmak istemiyorsanız , doğal bir beyazlatıcı sebze olan patatesi rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnce dilimler halinde keseceğiniz patatesi koltuk altınıza 5-10 dakika masaj yaparak uygulayınız , bu işlemi bir hafta boyunca tekrar ettiğinizde gözle görünür sonuçları almaya başlayabilirsiniz.

Salatalık da yine patates gibi iyi sonuçlar vermektedir. Fakat tek başına yeterli değildir. Limonlu su ile birlikte uyguladığınız da daha işe yarayan sonuçlar alabilirsiniz. Ya da isterseniz patates ve salatalığı birlikte kıyın rendeleyin , üzerine limon sıkarak bir maske oluşturun. Günlük bunu koltuk altlarınıza bir güzel yedirin , mükemmel derece de işe yarayacaktır.

Karbonat ile Ovmak

Bu yöntemi pek tavsiye etmesem de, koltuk altlarınızı karbonat ile ovmak beyazlatmak için bir çözümdür. Fakat aşırıya kaçmamalı ve belli periyotlar halinde bu işlemi uygulamalısınız. Biliyorsunuz ki karbonat yapısı itibari ile zaten mükemmel bir beyazlaştırıcı etkiye sahiptir.

Koltuk altı kararması ile ilgili sizlere sunacağım denenmiş işe yarar çözümler bunlardır. Bunların haricinde internette yüzlerce çözüm bulabilirsiniz ama hiçbiri işe yaramayan boş uğraşlardan ibarettir. Ayrıca size bu konuda bir ilaç tavsiye edilirse , kesinlikle bir doktora danışmadan bunu kullanmayınız. Paylaştığım doğal ve sağlıklı önerilerden istediğinizi deneyip sonuçlarını görebilirsiniz.

Daha önce paylaşmış olduğum bıyık bölgesindeki kararmalar ilgili yazıyı bu linkten okuyabilirsiniz. Oradaki bilgileri de inceleyerek bu sorun hakkında fazlaca detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.