Sıradaki içerik:

Rengarenk Ojeler İle Tırnaklarda Bahar Esintisi

e
sv

Sezonun Gözde Rengi: Turunçgiller

390 okunma — 23 Mart 2021 09:10
Yılın Moda Rengi Turuncu

Yaz geldi Haziran ayı demek yaz mevsiminin ilk günleri demek. Doğa canlanıyor. İnsanlar artık evlere girmek istemiyor. Sokaklarda, yollarda bir hareketlenme başladı. Her yer cıvıl cıvıl. Doğa resmen bir uyanış ve devinim halinde. Tüm bunların yanında bir de yaz ile özdeşleşen meyveler ve o meyvelere özel renkler var. İşte turunçgiller de onlardan bir tanesi. Yaz demek portakal, mandalina, limon gibi C vitamini açısından zengin meyveler demek biraz da. Bodrum’un mandalinası, Adana’nın portakalı demek yeterli.

Sezonun En Gözde Moda Rengi

İşte 2020 yazında da bu meyvelerin rengi moda renk olarak diğer renkler de moda olacak olmasına rağmen yaza damga vuracak gibi duruyor. Biz de bu yazıda bu konuya biraz bakalım dedik.

İlk fotoğraf dünyaca ünlü bir moda devinin piyasaya sunduğu bir ürün ama zaten dünyaca ünlü birçok moda devi gerek gündelik giysilerinde, gerek abiye kıyafetlerinde bu renge fazlası ile yer vermiş durumda.

Üstelik turunçgiller rengi olarak kabul edilen bu renkler yaz ayları için biçilmiş kaftan, canlı, kıpır kıpır biraz romantik olan renk. Doğru bir kombinle ve doğru bir tasarım ile genç yaşlı herkes rahatlıkla kullanabilir.

Yine şunu unutmamak gerekir ki bu moda renk ile istenir ise sofistike, istenir ise son derece feminen, istenir ise çok daha genç görünmek mümkün. Dahası bu renklerin size pozitif bir enerji vereceği ise kesin.

Yılın Moda Rengi

Yılın Moda Rengi

Nasıl Kombin Yapmalı?

Üstte bu modası geçmeyen renk hakkında bilgileri verdikten sonra nasıl kombin yapmalı sorusuna yanıt vermek gerekir ise aslında yanıt çok belli. Diğer tüm kombinler nasıl yapılıyor ise bu moda renk ile de kombin öyle yapmalı. Öyle net bir kuralı kaidesi yok işin özünde.

Yılın Moda Rengi turuncgiller

Yılın Moda Rengi Turuncu

Kendinize yakıştırmanız, içinde kendinizi iyi hissetmeniz işin temel püf noktası. Elbette bunlar  yine de yeterli değil. Başka da dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Bunların en başında turunçgiller rengi son derece iddialı bir renk. O yüzden örneklerden de görüleceği üzere olabildiğine takı seçiminde dikkatli olunmalı ve minimal düzeyde takı ile bu tarz giysiler kombinlenmeli. Kullanılan takı ve aksesuarlar kıyafeti tamamlamalı ama asla önüne geçmemeli.

Yılın Moda Rengi turunçgiller

Yılın Moda Rengi

Yaz ayları için zaten öyle çok fazla takıya gerek yok. Takılar kullanılırken de renk uyumuna ve seçilen kıyafetin tarzına uygun olanlar seçilmeli. Örneğin spor tarzı olan kıyafetlerde ona göre, klasik tarzda olanlarda ona göre seçimler yapılmalı.

Gelelim çanta ve ayakkabı seçimine yine kıyafetin tarzına göre seçilmeli ve renk uyumuna dikkat edilmeli. Çok koyu renklerden bu renk kıyafetlerde uzak kalınmalı. Zaten yaz aylarına çok da yakışmaz. Kıyafet ile aynı renkte ya da beyaz gibi renkte olan çantalar ayakkabılar ile tamamlanabilir.  Son olarak da turunçgiller rengi kıyafetler nereye giderken giyiliyor ise ona uygun kombinler yapılmalıdır. Kişinin yaşına ve bedenine uygun olması da işin olmazsa olmazı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.