Sıradaki içerik:

Tuzsuz Şampuanın Faydaları ve En İyi Tuzsuz Şampuan Markalar!

e
sv

2021’in En İyi Makyaj Markaları! Organik En İyi 5 Makyaj Markası

189 okunma — 23 Ağustos 2021 16:00
2021'in En İyi Makyaj Markaları! Organik En İyi 5 Makyaj Markası

Söz konusu cildimiz için kullanacağımız makyaj malzemeleri olunca, cildimiz için en iyi ve en kaliteli olanını kullanmak isteriz. Son zamanlarda yapılan çalışmalar ise malzemelerinde kullanılan kimyasalların özellikle uzun süreçte cildimize zarar verebileceğini gösteriyor. Bu yüzden her alanda olduğu gibi makyaj alanında organik makyaj malzemeleri artık daha çok tercih edilmeye başladı. Peki en iyi makyaj markaları hangileridir?

İçerisinde kimyasal barındırmayan tamamen bitkisel içeriğe sahip bu makyaj malzemeleri cildinizi güzelleştirmek için doğal yöntemleri kullanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca kimyasal içeriklerden uzan durarak sadece cildinizi değil dünyamızı da korumuş oluyorsunuz.

Organik makyaj malzemeleri her geçen gün daha da çok tercih edilecek gibi görünüyor. Eğer sizde artık kimyasal içeriklerden uzak durmak ve organik makyaj malzemeleri kullanmak istiyorsanız listemize göz atmanızda fayda var. 2021’in natürel ve organik en iyi 5 makyaj markası şunlar;

 

Farmasi

Farmasi

  • Farmasi

Yerli markalardan biri olan Farmasi 1950’li yıllardan günümüze kadar doğal içerikli makyaj ve kozmetik ürünleri üretimi yapmakta. 2500’ yakın yakın farklı ürün çeşitlerine sahip olan firmanın organik sertifikası da bulunuyor. Marka organik sertifikası ile makyaj malzemelerinin yanı sıra kişisel bakım ürünleri, parfüm, temizlik malzemeleri ve sağlıklı yaşam için gıda takviyeleri de üretiyor.

 

Oriflame

Oriflame

  • Oriflame

1967’de İsveç’in başkenti Stockholm ‘da kurulan marka ülkemizde de uzun yıllardır çoğu kadının tercih ettiği makyaj malzemelerinden biri. Bitkisel ve organik makyaj malzemeleri üreten marka insan cildini ve sağlığını en üst düzey koruma için ürettiğini belirtiyor. Dünyaca ünlü olan markada organik veya bitkisel olarak üretilmiş trend olan bütün makyaj malzeme çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

 

En İyi Makyaj Markaları: Zao

En İyi Makyaj Markaları: Zao

  • Zao

Fransız markası olan Zao organik makyaj malzeleri ile Avrupa’dan Amerika’ya kadar oldukça popüler organik markalardan biri. Zen ve Tao felsefelerini benimseyen marka insan sağlığı ve dünya geleceği için organik ürünler üretiyor. Ayrıca hayvanlar üzerinde test yapmayan markalardan biri. İçeriğinde hiçbir şekilde kimyasal barındırmaya %100 organik ürünler üreten marka son zamanlarda ülkemizde de oldukça popüler hale gelmeye başladı. 2021 yılında daha da çok dikkat çekeceğe benziyor. Markanın makyaj malzemelerinin yanı sıra, cilt bakım malzemeleri, saç bakım malzemeleri ve ev için kozmetik ürünleri de bulunuyor.

 

  • L&R

Alman markası olan L&R ürünlerinin büyük bir kısmını Almanya’nın Ahlen kentinde üretiyor. Organik sertifikalı markalardan biri olan L&R tıpkı diğer markalar gibi hayvanlar üzerinde test yapmayan markalardan biri. Ürünlerinin çoğunda içerik olarak genellikle cilde olan faydaları araştırmalar ile de kanıtlanmış aleo vera bitkisini kullanmaktadır. Marka makyaj malzemelerinin yanı sıra aleo vera içeriğine sahip bakım kremleri, saç bakım ürünleri ve parfümde üretmektedir.

 

Nvey Eco

Nvey Eco

  • Nvey Eco

Avusturalya’nın en ünlü kozmetik markalarından biri olan Nvey Eco Julia Roberts, Sharon Stone gibi dünyaca ünlü isimlerinde tercih ettiği organik makyaj malzemeleri üretiyor. Organik sertifikası bulunan markanın makyaj ürünleri %98 organik içerikten oluşuyor. Modayı ve doğayı bir araya getirme felsefesine sahip olan marka ülkemizde de gittikçe sık tercih edilmeye başlayan markalardan biri. Özellikle fondöteni ile oldukça meşhur olan marka ürettiği organik makyaj fırçaları ile de dikkat çekiyor.

Kadın Gibi ekibi olarak bu yazımızda 2021 ‘in en iyi makyaj markaları ile natürel ve organik en iyi 10 makyaj markası hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha fazla bilgi için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz!

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.